Lenka Horáková 08.05.2019

Misia v západnom Kazachstane má len dvadsať rokov

Od októbra 2018 pôsobí v kazašskom meste Atyrau pri Kaspickom mori slovenský kňaz Peter Nákačka (36). Hovorí, že Boh ho obdaroval dobrodružnou povahou. Keď v júli 2017 pri zostupe z vrchu Grandes Jorasses v talianskych Alpách zázračne prežil 50-metrový voľný pád, čoraz častejšie si kládol otázku, či by sa jeho túžba po dobrodružstve nedala využiť práve na šírenie zvesti o Božom kráľovstve.
Misia v západnom Kazachstane má len dvadsať rokov
Martina Grochálová 01.05.2019

Rwanda zomrela a vstala z mŕtvych

Ani štvrťstoročie po skončení krvavej genocídy v Rwande nepozná nikto odpoveď na otázku, ako sa to mohlo stať. Podľa údajov Organizácie Spojených národov (OSN) bolo v čase od 7. apríla do 5. júla 1994 zavraždených 800-tisíc až milión ľudí, ďalšie dva milióny v nasledujúcich dvoch rokoch.
Rwanda zomrela a vstala z mŕtvych
Jaroslava Staršia SSpS 22.04.2019

Veľká noc na Papue-Novej Guinei utužuje vzťahy

Papua-Nová Guinea je známa krásnymi bielymi plážami a priezračnou vodou južného Pacifiku, exotickou flórou a faunou, ale aj tým, že je jednou z najnebezpečnejších krajín sveta. Táto „zem neočakávaného“ je stále zahalená rúškom tajomstva aj pre nás, ktorí v nej slúžime už niekoľko rokov.
Veľká noc na Papue-Novej Guinei utužuje vzťahy
Martina Borčíková 10.04.2019

V seminároch na Ukrajine sa denne modlia za darcov zo Slovenska

„Cirkev na Ukrajine je bohatá na povolania, no materiálne chudobná, a tak musí prosiť o pomoc pri vzdelávaní budúcich kňazov. Uisťujeme vás, že kým bude náš seminár existovať, budú Pánovi prednášané modlitby za zdravie a požehnanie pre našich dobrodincov,“ hovorí rektor Gréckokatolíckeho seminára Svätého Ducha v Ľvove Ihor Boyko.
V seminároch na Ukrajine sa denne modlia za darcov zo Slovenska
Mária Hvozdíková 03.04.2019

Chudobné deti treba nielen vzdelávať, ale aj zaradiť do života

Teóriu z geografie má síce v malíčku, no odjakživa ho lákala práca priamo v teréne. Prvé dobrovoľnícke skúsenosti získal MARTIN VITTEK (36) v Anglicku a Brazílii. Odvtedy sa pomoci tým najchudobnejším venuje naplno. Momentálne zanietene koordinuje dva projekty na pomoc chudobným deťom v Rwande i Ugande v Slovenskej katolíckej charite a stojí tak aj za Pôstnou krabičkou pre Afriku. Celoslovenskú zbierku poznajú Slováci najmä z kostolov cez malú papierovú krabičku, ktorá vždy nesie príbeh afrického dieťaťa. Príbeh ilustruje mnohé skutočné životy detí v núdzi, ktoré Charita v Afrike už ôsmy rok podporuje.
Chudobné deti treba nielen vzdelávať, ale aj zaradiť do života