Martina Grochálová 04.08.2020

Obdivoval vrch K2, no vystúpil na K19

Slovenskí jezuiti v spolupráci s občianskym združením Cesta domov už desať rokov organizujú dobrovoľnícky pobyt pre mladých ľudí s názvom Misia India. Koná sa raz za dva či tri roky. Do Indie sa malo šestnásť mladých vybrať aj tento rok. Koronakríza však všetko zmenila a organizátorov projektu postavila pred úplne nové výzvy.
Obdivoval vrch K2, no vystúpil na K19
Martina Holečková 28.07.2020

Deň bez práce je deň bez jedla

Ak chcú misionári otvárať nové misie vo svete, je dobré začať od ohlasovania posolstva o Božom milosrdenstve – zdôrazňujú pallotínski misionári, ktorí otvorili novú misijnú stanicu vo Wagadugu v západoafrickej krajine Burkina Faso. „Keď ohlasujeme Božie milosrdenstvo, hovoríme o zmierení. A zmierenie, ktoré je žriedlom života, spočíva v učení sa, ako vydolovať dobro z prežitého zla,“ podčiarkuje páter Stanisław Filipek SAC (67), ktorý stál pri zrode misie v Burkine Faso.
Deň bez práce je deň bez jedla
Martina Grochálová 22.07.2020

Svätý Krištof nás ochraňuje na cestách i púťach

Svätý Krištof, ktorého sviatok si pripomíname v júli, je známy ako patrón vodičov, ale aj cestovateľov a pútnikov. Jeho pomoc, no i podporu ďalších nebeských patrónov si azda najviac uvedomujeme vtedy, keď sme na cestách a stretávame sa s nečakanými situáciami.
Svätý Krištof nás ochraňuje na cestách i púťach
Eva Maria Kolmannová 15.07.2020

Neboli ste pasívni pozorovatelia nášho prenasledovania

Celý svoj život prežil v službe zmierenia. Už počas druhej svetovej vojny založil holandský premonštrát WERENFRIED VAN STRAATEN (1913 – 2003) Ligu proti nenávisti, ktorej členovia sa zaviazali, že sa aspoň raz za deň pomodlia za svojich najväčších nepriateľov.
Neboli ste pasívni pozorovatelia nášho prenasledovania
Boba Markovič Baluchová 08.07.2020

V Libanone zažila revolúciu aj korona krízu

Dobrovoľníctvo je pre Annu Hruboňovú (25) stretnutie s realitou, o ktorej roky čítala v knihách a písala v seminárnych prácach. Cez pôsobenie v organizácii ADRA Libanon sa jej naskytla príležitosť nahliadnuť na problémy sýrskych utečencov z inej, osobnejšej perspektívy. Libanon však prechádzal počas celého jej šesťmesačného pobytu veľmi turbulentným obdobím.
V Libanone zažila revolúciu aj korona krízu