Denisa Lukáčová 27.06.2019

Svätí inšpirujú: svätý Peter

Narodil sa ako Šimon, zomrel ako svätý Peter. Jeho príbeh sa začal kdesi pri severnom pobreží Galilejského mora. V tom čase ešte Šimon bez jediného zaváhania prijal Ježišovu výzvu stať sa rybárom ľudí (porov. Mk 1, 17 – 18). A takto sa začalo Petrovo dobrodružstvo s Kristom plné pekných, ale aj dramatických udalostí.
Svätí inšpirujú: svätý Peter
Mária Bilá 27.06.2019

Denníky nevyšli z módy

Ani vo svete aplikácií nestratili nič na svojej aktuálnosti. Práve naopak; pri ručnom písaní sú osobnejšie, človek sústredenejší a ich písanie má celkom špecifickú atmosféru neporovnateľnú s obyčajným „ťukaním“. Denníky majú skrátka svoje miesto a zmysel aj v 21. storočí. 
Denníky nevyšli z módy
Peter Slovák 26.06.2019

Vanierovo posolstvo na Slovensku je živé

V celosvetovom hnutí Viera a svetlo sa premieta duchovný odkaz Jeana Vaniera.  Podľa neho každý človek s mentálnym postihnutím je plnohodnotnou osobou a má právo byť milovaným, uznávaným a rešpektovaným. 
Vanierovo posolstvo na Slovensku je živé
Ján Lauko 25.06.2019

Lukov Dvor ponúka vnútorné uzdravenie

Dnešná doba je poznačená stresom, závislosťami či zranenými srdcami. Mnohí ľudia potrebujú na svojej ceste životom ukázať smer, povzbudiť a pocítiť, že ich niekto prijíma aj s ich problémami. V uponáhľanom svete je náročné nájsť takúto oázu prijatia, niekoľko ich predsa len existuje. Napríklad Duchovné centrum Lukov Dvor pri Nitre.
Lukov Dvor ponúka vnútorné uzdravenie
Peter Slovák 21.06.2019

Lásku k národu si niesol so sebou

Na Myjave a jej kopaniciach intenzívne precítite národnú hrdosť. Je to čarovný región s úchvatnými panorámami prírody a životnými príbehmi. 
Lásku k národu si niesol so sebou