Martina Jokelová Ťuchová 26.07.2019

Leto s Andrejom (5.)

Ahoj, kamaráti!

Teda, Dobromilka, to bolo napínavé, ako sa minule Andrej rozhodoval pre svoje povolanie.

Čo si myslíš?
Leto s Andrejom (5.)
Michaela Paštrnáková 25.07.2019

Čo prinesie CampFest

Máte už naplánovaný svoj letný program? Výbornou voľbou je festival CampFest, ktorý bude 1. – 4. augusta 2019 prebiehať na Ranči Kráľova Lehota. Tento rok to bude už 21. ročník a svoju účasť na ňom prisľúbilo mnoho slovenských a českých umelcov a kapiel.
Čo prinesie CampFest
aleteia .org 25.07.2019

Prvý pokrm na Mesiaci bol chlieb a víno

Pred 50 rokmi človek vstúpil po prvý raz na Mesiac. Prvým bol astronaut Neil Armstrong a nasledoval ho Buzz Aldrin. A práve s jeho osobou sa spája zaujímavosť konzumácie chleba a vína na Mesiaci. „Bolo zaujímavé pomyslieť si, že prvou tekutinou a prvým jedlom na Mesiaci bola matéria Eucharistie.“
Prvý pokrm na Mesiaci bol chlieb a víno
Denisa Lukáčová 25.07.2019

Svätí inšpirujú: Pavol Peter Gojdič

Biskup Gojdič miloval ľudí a ľudia milovali jeho. Bol výnimočne vzdelaný, veď už ako chlapec dosahoval v škole tie najlepšie výsledky. Svedčí o tom aj jeho presun na štúdiá do výberového seminára v Budapešti. „Pokorný, rešpektujúci všetkých, je vždy radostného ducha,“ tak znelo hodnotenie z budapeštianskeho seminára mladého študenta. 
Svätí inšpirujú: Pavol Peter Gojdič
Mária Bilá 25.07.2019

Cestuj toto leto v čase

Sci-fi? Nie, letná realita mnohých ľudí. Ak ti financie, zdravie, rodina či iné dôvody nedovoľujú vycestovať fyzicky, neznamená to, že tvoje leto nemôže byť plné super zážitkov. 

Cestuj toto leto v čase