Peter Slovák 12.08.2019

Život nie je len o pocitoch

Pociťovanie má tendenciu poskytnúť človeku len strohé informácie o vonkajšom svete a o stave vlastného organizmu. Vo viacerých situáciách to človeku akoby vyhovovalo. Čo je príjemné, beriem; a čo ma zaťažuje alebo je nepríjemné, odmietam.  

Život nie je len o pocitoch
Martina Jokelová Ťuchová 09.08.2019

Leto s Andrejom (7.)

Ahoj, kamaráti!
Počas ďalšieho prázdninového týždňa sme spoznali Andreja Radlinského ako odvážneho kňaza, ktorý pomáha svojim farníkom.
Ale aj tým, ktorí patria do inej cirkvi alebo sú neveriaci.
Leto s Andrejom (7.)
Ján Lauko 08.08.2019

Vedia, ako učiť, no v praxi to nevidieť

Diskusie so žiakmi, kreatívna výučba, formovanie postojov. Učitelia na slovenských školách vedia, čo a ako treba žiakov učiť. V praxi sa im to však nedarí.
Vedia, ako učiť, no v praxi to nevidieť
Pavol Kall 08.08.2019

Nevidiaca žena píše recenzie na divadelné hry

Michaela Haneková (34) vyučuje na Premonštrátskom gymnáziu v rodných Košiciach. Je nevidiaca, no aj napriek tomuto hendikepu sa venuje písaniu divadelných recenzií, ktoré majú pre ňu osobitú hodnotu. Okrem toho sa stala kultúrnou atašé v občianskom združení E-ženy. Práve toto združenie ju podnietilo k tomu, aby začala písať recenzie a uverejňovať ich na vlastnom blogu. Napríklad aj na inscenácie Denník Anny Frankovej či Rodáci.
Nevidiaca žena píše recenzie na divadelné hry
Mária Bilá 08.08.2019

Radšej opraviť, ako vyhodiť

Jánovi Charvátovi prekážala kazivosť a vyhadzovanie výrobkov, preto založil portál Opravárna. Ten aktuálne v Česku združuje 1 200 opravárov či servisov, ktorí dokážu zachrániť rôzne mnohé pokazené veci a ochrániť tak životné prostredie. 
Radšej opraviť, ako vyhodiť