Michaela Paštrnáková 25.07.2019

Čo prinesie CampFest

Máte už naplánovaný svoj letný program? Výbornou voľbou je festival CampFest, ktorý bude 1. – 4. augusta 2019 prebiehať na Ranči Kráľova Lehota. Tento rok to bude už 21. ročník a svoju účasť na ňom prisľúbilo mnoho slovenských a českých umelcov a kapiel.
Čo prinesie CampFest
Pavol Kall 25.07.2019

Pacifickú hrebeňovku prešiel ako pútnik

Milo Daníšek (44) z Višňového pri Žiline sa stal prvým Slovákom, ktorý pred časom úspešne absolvoval slávnu a po prírodnej stránke úžasne rozmanitú a fascinujúcu Pacifickú hrebeňovku s dĺžkou 4 280 kilometrov, ktorá vedie z Mexika cez Spojené štáty americké až do Kanady. Splnil si tak jeden z veľkých cestovateľských snov. Okrem turistiky sa venuje s obľubou aj športovaniu a fotografovaniu.
Pacifickú hrebeňovku prešiel ako pútnik
aleteia .org 25.07.2019

Prvý pokrm na Mesiaci bol chlieb a víno

Pred 50 rokmi človek vstúpil po prvý raz na Mesiac. Prvým bol astronaut Neil Armstrong a nasledoval ho Buzz Aldrin. A práve s jeho osobou sa spája zaujímavosť konzumácie chleba a vína na Mesiaci. „Bolo zaujímavé pomyslieť si, že prvou tekutinou a prvým jedlom na Mesiaci bola matéria Eucharistie.“
Prvý pokrm na Mesiaci bol chlieb a víno
Denisa Lukáčová 25.07.2019

Svätí inšpirujú: Pavol Peter Gojdič

Biskup Gojdič miloval ľudí a ľudia milovali jeho. Bol výnimočne vzdelaný, veď už ako chlapec dosahoval v škole tie najlepšie výsledky. Svedčí o tom aj jeho presun na štúdiá do výberového seminára v Budapešti. „Pokorný, rešpektujúci všetkých, je vždy radostného ducha,“ tak znelo hodnotenie z budapeštianskeho seminára mladého študenta. 
Svätí inšpirujú: Pavol Peter Gojdič
Ján Lauko 24.07.2019

Dom sme nestavali na parádu, ale aby slúžil

Na Skalke pri Trenčíne otvorili nový pútnický dom. Pútnikom má poskytnúť nielen lepšie zázemie, ale tiež priestor na duchovné aktivity. O novom pútnickom dome sme sa porozprávali s farárom miestnej farnosti PETROM BEŇOM (46).
Dom sme nestavali na parádu, ale aby slúžil