Peter Slovák 15.10.2019

Na návšteve u Tajovského bolo skvele

Možno by náš slávny spisovateľ realizmu napísal: „Čoby kameňom dohodil v zovretom náručí Kremnických vrchov neďaleko Banskej Bystrice sa nachádza rozprávkovo romantická obec Tajov.“ Chceme priblížiť Tajovského človečinu a dobrotu, ktorá aj 145 rokov po jeho narodení tam v ľuďoch zostala.      

Na návšteve u Tajovského bolo skvele
01.10.2019

Otvorili sme vám dvere aj srdcia

Keď v roku 1849 Šimon Klempa založil Katolícke noviny, akiste netušil, že sa z nich budeme tešiť aj v 21. storočí. Prezrieť si priestory redakcie, stretnúť sa so zamestnancami KN či súťažiť o desať hodnotných cien mohli všetci čitatelia, ktorí k nám zavítali 28. septembra počas dňa otvorených dverí.
Otvorili sme vám dvere aj srdcia
Anna Stankayová 06.09.2019

Na dvojitú identitu sú hrdí

Hoci po slovensky najmladšia generácia dokonale nevie, na slovenské korene nezabúdajú. Slovenské deti z Maďarska sa každoročne vracajú na Slovensko, aby si pripomenuli svoj pôvod a reč. Biblický mládežnícky tábor im to umožňuje už dvadsiaty piaty rok. 
Na dvojitú identitu sú hrdí
Zuzana Artimová 03.09.2019

My sme tu doma

O Kostole svätých košických mučeníkov na Sídlisku III v Humennom sme písali pred dvanástimi rokmi. Chrám bol vtedy už niekoľko rokov postavený aj konsekrovaný; práve sa stavala budova fary a pastoračného centra. Cez neďaleký Laborec pretieklo za tucet rokov množstvo vody. O tom, ako funguje najmladšia rímskokatolícka farnosť v Humennom v súčasnosti, pre Katolícke noviny porozprával miestny farár Jozef Kozák (43), ktorému od 1. júla vo farnosti pomáha ako kaplán novokňaz Marek Marcin (32).
My sme tu doma
Peter Slovák 30.08.2019

Keď vstúpite do minulosti, porozumiete súčasnosti

O tom, že nie každý farský úrad je rovnaký, nás presvedčila návšteva v Novom Meste nad Váhom, kde sa jeho kancelária nachádza v priestoroch starobylej prepozitúry. Tento rok si 8. septembra pripomína 605 rokov od založenia.
Keď vstúpite do minulosti, porozumiete súčasnosti