Ekumenické pašiové sprievody v Košiciach sa konajú už 27 rokov a túto tradíciu sa členovia Ekumenického spoločenstva cirkví a náboženských spoločností v metropole východu rozhodli zachovať aj počas pandémie.
V Katedrále sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici si pri svätej omši 10. apríla Banskobystrická diecéza pripomenula sto rokov od narodenia jezuitských biskupov Petra Dubovského a Pavla Máriu Hnilicu.
Bratislavská arcidiecéza spojila sily s maďarskou farnosťou sv. Márie Kráľovnej a sv. Gottharda v Mosonmagyaróvári. V rámci projektu Two temples, one heritage (Dva kostoly, jedno dedičstvo) chcú spoločne vyzdvihnúť cirkevné kultúrne pamiatky v pohraničí. Stihnúť by to mali do konca januára 2022.
Obraz svätého Klementa, ktorý bol v roku 1993 spolu s ďalšími dielami odcudzený z kostola na kalvárii v Rožňave, 31. marca sa vrátil do mesta. Dielo po 28 rokoch vypátrali vďaka dražbe, do ktorej bolo prihlásené.