E- kai 12.06.2019

Sacroexpo, všetko pre kostol a umenie

Cukríky „Božie krówki", vyhrievané spovednice, aplikácie pre telefóny, ružence z kryštálov a ekologické liturgické rúcha - to sú niektoré zaujímavosti 20. jubilejného veľtrhu Sacroexpo, ktorý prebiehal v poľskom meste Kielce od 10. do 12. júna.
Sacroexpo, všetko pre kostol a umenie
VN CZ 11.06.2019

Kardinál Pell je stále vo väzení

V austrálskom Melbourne prebehlo odvolacie konanie v kauze kardinála Georgea Pella. Emeritný arcibiskup a niekdajší prefekt vatikánskeho Ekonomického sekretariátu bráni svoju nevinu pred odvolacím súdom po tom, ako ho 13. marca oblastný súd austrálskeho štátu Victoria odsúdil na 6 rokov odňatia slobody za údajné sexuálne zneužitie mladistvých a obscénne činy.
Kardinál Pell je stále vo väzení
VN SK 11.06.2019

Duch Svätý je potrebou Cirkvi

V nedeľu 9. júna na slávnosť Zoslania Ducha Svätého celebroval predpoludním Petrov nástupca na Svätopeterskom námestí svätú omšu. Spolu s ním koncelebrovalo 25 kardinálov, 50 biskupov a 500 kňazov.
Duch Svätý je potrebou Cirkvi
Martina Grochálová 11.06.2019

Exhortácia pre mladých vychádza v slovenčine

„Kristus žije. On je našou nádejou i tou najkrajšou mladosťou tohto sveta,“ týmito slovami začína pápež František svoju posynodálnu apoštolskú exhortáciu Christus vivit, adresovanú „mladým a celému Božiemu ľudu“, ktorá práve vychádza v slovenskom preklade. Text inšpirovaný minuloročnou synodou o „mladých, viere a rozlišovaní povolania“. 
Exhortácia pre mladých vychádza v slovenčine
Marek Sopko 10.06.2019

Rožňava má nových kňazov

Biskup Stanislav Stolárik svojich novokňazov poprosil, aby nezabúdali rásť v duchovnom živote.
Rožňava má nových kňazov