Tibor Macák 25.02.2020

Srdcia a nie šaty si treba roztrhnúť

Mesto Hanau sa krátko pred začiatkom Pôstneho obdobia stalo dejiskom tragédie, ktorá otriasla nielen Nemeckom, ale zabíjanie zmäteného extrémistu Tobiasa R. zarezonovalo na celom svete.
Srdcia a nie šaty si treba roztrhnúť
Jozef Kozák 18.02.2020

Ďakujem, neprosím!

Pápež František v príhovore Rímskej kúrii pred istým časom povedal: „Dnes už nie sme viac jedinými, ktorí vytvárajú kultúru; ani tými prvými, ani tými najviac počúvanými. Nie sme už v režime kresťanského sveta, pretože viera – najmä v Európe, ale aj vo veľkej časti Západu – už netvorí samozrejmý predpoklad spoločného života. Naopak, často je až potieraná, vysmievaná, odsúvaná bokom a zosmiešňovaná.“
Ďakujem, neprosím!
Ľudovít Malík 11.02.2020

Už aby bolo za tým

Čím rýchlejšie sa blížime k parlamentným voľbám, tým viac si hovorím, nech už je to za nami. Z každej strany na nás vyskakujú politické výzvy, slogany, heslá o „jednoduchom riešení všetkých problémov“ (aj keď jednoduché riešenia v štáte neexistujú).
Už aby bolo za tým
Martin Kramara 04.02.2020

Byť dobrými susedmi

Veľká Británia formálne opustila Európsku úniu. Nech už sú naše názory na brexit akékoľvek, na konci januára sa stal skutočnosťou. Je zrejmé, že na danú tému budeme ešte veľa počuť. Nebude však ľahké sa v udalostiach a komentároch zorientovať. Má k tomu čo povedať Cirkev?
Byť dobrými susedmi
Ľudovít Malík 28.01.2020

Život je dar od Boha

V piatok 24. januára sa v hlavnom meste USA konal Pochod za život. Už 47 rokov prichádzajú v januári Američania do Washingtonu, aby pochodovali za život. Tento rok státisíce jeho účastníkov privítali amerického prezidenta Donalda Trumpa. Stal sa tak historicky prvým prezidentom USA, ktorý prišiel na Pochod za život.
Život je dar od Boha