Jozef Kozák 05.11.2019

Na čo sa hodíš?

Pár dní pred Misijnou nedeľou som sa ozval jednému zo slovenských misionárov. Zoznámili sme sa pred rokmi, keď navštívil farnosť, kde som pôsobil.
Na čo sa hodíš?
Ľudovít Malík 29.10.2019

Získali sme slobodu

O niekoľko dní si pripomenieme 30. výročie nežnej revolúcie. Socialistické zriadenie so svojím totalitným a jediným správnym myslením a konaním padlo. Ľudia sa nadýchli slobody, samozrejme, aj s oveľa väčšou osobnou zodpovednosťou, i keď sa to nie vždy musí tak javiť.
Získali sme slobodu
Juraj Tóth 22.10.2019

Nobelova cena

Ôsmeho októbra bola udelená tohtoročná Nobelova cena za fyziku. Dostali ju traja astrofyzici, ktorí si rozdelili aj peknú finančnú prémiu.
Nobelova cena
Tibor Macák 15.10.2019

Odložme pasivitu

Nemeckom otriasol útok 27-ročného antisemitu na synagógu v Halle, kde chcel spáchať masaker na modliacich sa Židoch. Bolo totiž pravé poludnie na Jom Kippur, Deň zmierenia, azda najväčší sviatok židovských komunít na celom svete, keď útočník prišiel ku vchodu a cez zamknuté dvere sa chcel prestrieľať do synagógy. Bolo v nej asi 80 ľudí vrátane detí.
Odložme pasivitu
Martin Kramara 08.10.2019

Načo synoda?

„Nemyslíte, že pápež sa príliš sústredí na tému utečencov a na problémy tretieho sveta? Nebojíte sa, že synoda o Amazónii prinesie schizmu?“ Aj takéto otázky dostal sekretár Pápežskej rady pre kultúru Paul Tighe počas návštevy Slovenska. Mal som možnosť tohto írskeho biskupa sprevádzať na jeho stretnutiach s univerzitnými študentmi.
Načo synoda?