Mária Bilá 11.05.2019

Cipár posunul Fausta do religióznej roviny

Minulý týždeň získala kniha Faust (Spolok svätého Vojtecha, 2018) hlavné ocenenie v 27. ročníku súťaže Najkrajšie knihy Slovenska. Originálné ilustrácie k nej vytvoril uznávaný akademický maliar Miroslav Cipár (83). Dvanásť z nich bolo odprezentovaných aj počas Bratislavských Hanusových dní v rámci výstavy FAUST - KOHO NASLEDUJEM(E)? Viac nám o nej prezradil jej kurátor Timotej Križka (32). 
Cipár posunul Fausta do religióznej roviny
Mária Bilá 04.05.2019

V každom prostredí sa dajú tvoriť zázraky

Ona je nežná až éterická, jej výkony silné až drásavé. Organistka Zuzana Ferjenčíková (40) hrá nielen prstami, ale celým telom a srdcom. Preto je veľký zážitok nielen ju počuť, ale aj vidieť. Naposledy sa slovenskému publiku predstavila 7. apríla interpretáciou diela Krížová cesta (Chemin de la Croix) od Marcela Duprého.  

V každom prostredí sa dajú tvoriť zázraky
Radoslav Matejov 04.05.2019

Pre človeka je iba jedno víťazstvo

V edícii Profily ponúka Spolok sv. Vojtecha knižnú novinku Božia pevnosť. O svätom Benediktovi z Nursie (SSV, 2019) venovanú životu svätého Benedikta (480 – 547). Nemecký spisovateľ Louis de Wohl v nej premosťuje široký prúd pätnástich storočí, ktoré nás dnes delia od neobyčajného muža, ktorý svojím pôsobením natrvalo zmenil Cirkev.
Pre človeka je iba jedno víťazstvo
Mária Magyarová Plšeková 04.05.2019

Séria koncertov ARS ORGANI NITRA 2019 sa začína

Milovníci vážnej hudby sa môžu tešiť. Už čoskoro do Nitry opäť zavíta kvalitná organová hudba, ktorá zaznie v rámci koncertov 12. ročníka medzinárodného organového festivalu ARS ORGANI NITRA. Návštevníci sa môžu tešiť na domácich aj zahraničných umelcov, ktorí interpretujú diela mnohých významných skladateľov. 
Séria koncertov ARS ORGANI NITRA 2019 sa začína
Mária Bilá 26.04.2019

Literárny dúšok: Fialkové veľkonočné dni

Už ako malý chlapec každý rok som chcel vidieť prvé fialky. Nedajbože sa ich dočkať. Vedel som, kde rastú, no najradšej som ich bol doniesol domov už v januári.
Literárny dúšok: Fialkové veľkonočné dni