Peter Slovák 11.08.2020

Farnosť je citlivý živý organizmus

Pre kňaza konkrétne pastoračné miesto znamená na začiatku vstúpiť do neznámeho priestoru a odovzdať ho do Božích rúk. Platí to aj pre správcov farnosti, ktorá je pod ochranou sv. Štefana Uhorského. Ak prijmete pozvanie, zistíte viac.

Farnosť je citlivý živý organizmus
Anna Stankayová 11.08.2020

Kríž zmizol, tak postavili kaplnku

Medzi rakúskymi mestami Linz a Salzburg leží malebná obec Scharnstein. Na prvý pohľad na nej nie je na nič výnimočné. Keď sa však pozriete na miestne kopce, nedá sa v nich nevšimnúť ruina hradu z 12. storočia a pod ňou Wagnerova kaplnka zabudovaná do skaly. Tá vyniká nielen svojou polohou, ale i príbehom.

Kríž zmizol, tak postavili kaplnku
Anna Stankayová 04.08.2020

Poďte s nami na romantický výlet

Hory, jazerá, historické mestá a prekrásne výhľady. Samozrejme, tie môžete vidieť aj na Slovensku; preto vám malé cestovateľské chuťovky ponúkame v každom čísle KN. Teraz sme však zašli kúsok ďalej – do Horného Rakúska.
Poďte s nami na romantický výlet
31.07.2020

Svoju pustovňu má medzi ľuďmi bez domova

V posledných rokoch pribudla nová kategória ľudí bez domova – seniori, ktorých dôchodky sú také nízke, že ak nemajú rodinu, ľahko skončia na ulici. Pustovníka brata Máriusa Dismasa to trápilo - Boh mu však dal nápad a neskôr možnosť s takýmito ľuďmi žiť. Poďte s nami spoznať unikátne spoločenstvo Bet lechem.
Svoju pustovňu má medzi ľuďmi bez domova
Anna Stankayová 28.07.2020

Na leopoldovskej fare sú ako doma

Farnosť sv. Ignáca z Loyoly v Leopoldove síce nepatrí medzi najväčšie, aktivít majú zato neúrekom. Centrom ich duchovného života je fara, na ktorej sa striedajú ľudia všetkých generácií. „Ja som neurobil nič, len som im rozdal kľúče,“ usmieva sa farár Patrik Bacigál.

Na leopoldovskej fare sú ako doma