Anna Stankayová 01.10.2021

Ďakuje Bohu za nádherné roky na javiskách

„Dámy a páni, odchádzam, už mám za seba náhradu,“ povedal vtedy 24-ročnému PETROVI DVORSKÉMU Luciano Pavarotti. Úspech potom výnimočný tenorista žal okrem Milána i vo Viedni, v Mníchove či na domácej scéne. Dvadsiateho piateho septembra oslávil slovenský operný velikán 70. narodeniny. A zaspomínal si na vzácnych ľudí i zaujímavé momenty.
Ďakuje Bohu za nádherné roky na javiskách
Anna Stankayová 29.09.2021

Nebola to len dobrovoľnícka služba

Apoštolskú cestu Svätého Otca na Slovensku pomáhali organizovať tisícky dobrovoľníkov. Tí najmladší mali 16 rokov, najstarší vyše 70. Pre azda najstaršieho 81-ročného dobrovoľníka PAVLA PROKOPOVIČA z Prešova to bola zároveň aj zmena a povzbudenie v duchovnom živote. Tak ako aj pri návšteve Jána Pavla II. v roku 1995.
Nebola to len dobrovoľnícka služba
Peter Slovák 27.09.2021

S noblesou zvládol peripetie života

„Najväčší dar od Boha je schopnosť adaptovať sa.“ To sú slová šľachtica Zdeňka Sternberga (1923 – 2021), ktorý nás 19. januára predišiel do večnosti. Vernosť morálnym zásadám, presvedčeniu a Bohu ho zdobila po celý život. A hoci neľahkých chvíľ v jeho živote bolo dosť, ani v tých najťažších nerezignoval. Vždy sa dokázal prispôsobiť podmienkam života aj preto, že nikdy neupustil od toho, čo dostal od rodičov – od viery. 
S noblesou zvládol peripetie života
Peter Slovák 20.09.2021

Návšteva pápeža Františka bola darom pre všetkých

Navštíviť niekoho znamená darovať mu čas, svoju prítomnosť, slová i gestá, jednoducho vlastný portrét, ktorý v budúcnosti bude navštíveného človeka posilňovať. Návšteva má silný sociálny charakter, v prípade pápeža Františka mala aj vitálnu dimenziu, a to nielen v duchovnom zmysle. 
 
Návšteva pápeža Františka bola darom pre všetkých
Ján Lauko 17.09.2021

František a kontroverzné témy

Vybrali sme niekoľko tém, ktoré vyvolávajú kontroverzie, ale ktorým sa pápež František počas svojho pontifikátu veľmi intenzívne venuje. Aké stanovisko zaujal a aké učenie presadzuje pri homosexuálnych osobách, v otázke zneužívania v Cirkvi či pristupovania rozvedených k Eucharistii?
František a kontroverzné témy