Ivan Kňaze 04.12.2018

Venujme na Vianoce darček naviac

Príprava darčekov na Vianoce má na Slovensku rôzne podoby. Niektorí nakupujú už v októbri, aby nemuseli prežívať nával ľudí pred sviatkami. Iní kupujú až tesne pred Štedrým dňom alebo aj potom, pretože sú akciové zľavy.
Venujme na Vianoce darček naviac
Marcela Michálková 20.11.2018

Egyptskí Kopti vzdorujú násiliu pokojom

Niekedy na prelome januára a februára 2015 kľačalo na brehu pokojného Stredozemného mora dvadsaťjeden postáv úhľadne zoradených vedľa seba. Nad každou kľačiacou postavou v oranžovej uniforme, ktorá nápadne pripomínala odev väzňov v Guantáname, stál muž v čiernom. O niekoľko minút sa vody mora zafarbili na červeno.
Egyptskí Kopti vzdorujú násiliu pokojom
Martina Grochálová 17.11.2018

Misia India má pokračovanie v Ceste domov

Pred desiatimi rokmi sa z túžby naplniť misijné poslanie jezuitskej rehole začala Misia India. Štyri skupiny dobrovoľníkov v rámci nej putovali do Indie, kde pomohli vybudovať jezuitskú misiu v Manvi v indickom štáte Karnataka. Okrem toho sa z Misie India zrodilo aj občianske združenie Cesta domov.
Misia India má pokračovanie v Ceste domov
Pavol Kall 06.11.2018

V Ghane zanechal hlbokú stopu

Stal sa symbolom nádeje na dôstojný život pre mnohých Ghančanov. Pred polstoročím odišiel poľnohospodársky inžinier Albín Korem z rodnej krajiny, aby vyše tridsať rokov v západoafrickej Ghane pomáhal chudobným
V Ghane zanechal hlbokú stopu
Lucia Slušná SSpS 29.10.2018

Boh ju odmenil dlhým životom

Vo veku požehnaných nedožitých 102 rokov zomrela v polovici septembra rehoľná sestra Bohumíra, civilným menom Rozália Školníková, z Misijnej kongregácie služobníc Ducha Svätého. Aj na jej živote sa potvrdilo, že Pán Boh daruje tým, čo pre neho trpia, ako odmenu mnoho rokov.
Boh ju odmenil dlhým životom