Lenka Horáková 19.02.2020

Misie v Londýne jej dávajú nový rozmer

Niekedy sa naše plány zmenia zo dňa na deň. Keď Boh zavolá, srdce vyšle signál rozumu a my urobíme rozhodnutie, ktoré zmení náš život. Tak to bolo aj v prípade Mariany Moravčíkovej (25) z Rožňavy. Ukončila vysokoškolské štúdium, v októbri sa vydala, no Boh ponúkal jej životu ešte iný smer. Počúvla jeho hlas a v januári odišla na misie do Londýna, aby nejaký čas pomáhala ženám – žiadateľkám o azyl vo Veľkej Británii.
Misie v Londýne jej dávajú nový rozmer
Peter Majerník 29.01.2020

Budujeme duchovné srdce Tanzánie

V Tanzánii už niekoľko rokov pôsobí slovenský kňaz Peter Majerník, ktorý má od minulého roka novú farnosť. O svoje postrehy a zážitky sa delí aj s čitateľmi Katolíckych novín.
Budujeme duchovné srdce Tanzánie
Boba Markovič Baluchová 22.01.2020

Moldavsko má pred sebou veľa výziev, ale i nádej

Povzbuďte sa zanietením charitného personálu, ktorý sa príkladne stará o osamelých starkých v meste Balti a Kišiňov. Alebo pochyťte inšpiráciu od ekokomunity v obci Riscova, ktorá si všetko sebestačne dopestuje i vyrobí. Aj takéto malé úspechy, naznačujúce zmenu k lepšiemu, mali možnosť vidieť počas svojej exkurzie do Moldavska mladí ľudia z Univerzity Palackého v Olomouci.
Moldavsko má pred sebou veľa výziev, ale i nádej
Peter Filo 16.01.2020

Sinulog je oslava filipínskeho Jezuliatka

Počas tretej januárovej nedele sa v meste Cebu na Filipínach koná veľká slávnosť Sinulog. Doprava je zablokovaná, mobilné siete vypnuté, letenky do tohto mesta majú dvojnásobné ceny. Státisíce ľudí sú na nohách. Od brieždenia putujú v procesiách, tancujú alebo jednoducho oslavujú. Oslavujú Pána Ježiša zobrazeného v malej soške podobnej Pražskému Jezuliatku a súčasne si pripomínajú príchod kresťanstva na Filipíny.
Sinulog je oslava filipínskeho Jezuliatka
Martina Grochálová 08.01.2020

Posolstvo viery dokážu chápať aj deti

Koncom minulého roka uzrelo svetlo sveta slovenské vydanie publikácie Youcat pre deti, ktorá je pútavým katechizmom pre deti vo veku od 8 do 12 rokov. Menej známa je skutočnosť, že vydávanie obľúbenej edície Youcat má silný solidárny rozmer a že na tvorbe Youcatu pre deti sa podieľali aj tvorcovia zo Slovenska.
Posolstvo viery dokážu chápať aj deti