Pavol Kall 18.01.2023

Pre dobro Cirkvi a blížneho

Rehoľu pallotínov, oficiálne Spoločnosť katolíckeho apoštolátu, založil v 19. storočí v Ríme svätý Vincent Pallotti (1795 – 1850). Viac o jej histórii a súčasnosti nám prezradil páter PETER KLUBERT, SAC (43). 
Pre dobro Cirkvi a blížneho
Anna Stankayová 12.01.2023

Raz budem kardinál

Emeritný pápež Benedikt XVI. Autorita, osobnosť vyvolávajúca úctu a rešpekt. Aké však boli roky jeho detstva a mladosti? Plné radosti, ale i poznačené vojnou.
Raz budem kardinál
Katolícke noviny 04.01.2023

Terezkina terapia lásky a dôvery v Boha

Od narodenia svätej Terézie z Lisieux uplynulo 2. januára 150 rokov. Podľa svojho sľubu ustavične zosiela na zem dážď ruží v podobe Božích milostí. O Terezke nám porozprávala sestra VERONIKA BARÁTOVÁ (63), členka KOMUNITY BLAHOSLAVENSTIEV.
Terezkina terapia lásky a dôvery v Boha
Zuzana Artimová 23.12.2022

Aby som sa stal dobrým človekom

Keby svätý František Saleský žil v polovici 20. storočia a zúčastnil sa na Druhom vatikánskom koncile, bol by v správnom čase na správnom mieste. Ale to vlastne bol po celý život.
Aby som sa stal dobrým človekom
Marta Žilková 15.12.2022

Nebojoval proti niečomu, ale za niečo

Pri prezeraní pozostalosti Pavla Straussa jeho syn Jozef objavil ešte niekoľko nepublikovaných materiálov. Pripomínajú slová, ktoré o sebe Pavol Strauss povedal: „Na troch pilieroch bol postavený most cez môj život: na hudbe, na slove a myšlienke a na medicíne. Hranica krásy a dôstojnosti života sa začína životom myšlienky.“
Nebojoval proti niečomu, ale za niečo