Ľudovít Malík 31.07.2018

Svet zmenia iba odvážni ľudia

Od 26. do 29. júla sa v Prešove konalo Národné stretnutie mládeže P18. Na festival mladých prišlo okolo 4 000 účastníkov z celého Slovenska a Katolícke noviny boli pri tom. Ponúkame vám reportáž z tejto výnimočnej udalosti.
Svet zmenia iba odvážni ľudia
Peter Slovák 17.07.2018

Topoľčianky sú magnetom pokoja

Slováci si z potuliek po svete  radi prinášajú magnetky, ktoré im pripomínajú miesta a zážitky z ciest. Veriacich na toto mariánske miesto priťahuje duchovné upokojenie, ktoré rozmnožuje Boh prostredníctvom Panny Márie Karmelskej.

Topoľčianky sú magnetom pokoja
Natália Šepitková 12.07.2018

Levočská púť mení ľudské srdcia

Zúčastnili sme sa najväčšej púte Slovenska. Počas uplynulého víkendu (7. – 8. júla) zavítalo do Levoče okolo pol milióna pútnikov z celého Slovenska.

Levočská púť mení ľudské srdcia
Ján Lauko 03.07.2018

Dražovský kostolík zachránili miestni

Vyhľadávanú sakrálnu pamiatku chceli za komunizmu zbúrať pre ťažbu kameňa. Dnes výhľad na ňu zastiera rastúca automobilka. Ani to však neodrádza záujemcov o pekný záber.
Dražovský kostolík zachránili miestni
Ján Lauko 19.06.2018

Ako sa z informatika stal kňaz

„Jedným z vynikajúcich prejavov Božej lásky je aj to, že povoláva do svojej služby ženy a mužov, aby sa mu osobitne zasvätili.“ Týmito slovami sa bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský prihovoril pri diakonskej a kňazskej vysviacke 16. júna v Katedrále sv. Martina.
Pozývajú nás zamýšľať sa nad tým, že vysviacka nie je iba o krásnej slávnosti a bohatej hostine. Je to tiež veľký životný krok, ktorým človek odpovedá na pozvanie stať sa Kristovým služobníkom.
Na toto Božie volanie odpovedal aj minorita TOMÁŠ MÁRIA VLČEK (28), ktorý pri spomínanej vysviacke prijal kňazské svätenie. Popri všetkých povinnostiach si našiel čas i pre Katolícke noviny a priblížil, ako to bolo s pozvaním do zasväteného života v jeho prípade.

Ako sa z informatika stal kňaz