Natália Šepitková 12.07.2018

Levočská púť mení ľudské srdcia

Zúčastnili sme sa najväčšej púte Slovenska. Počas uplynulého víkendu (7. – 8. júla) zavítalo do Levoče okolo pol milióna pútnikov z celého Slovenska.

Levočská púť mení ľudské srdcia
Ján Lauko 03.07.2018

Dražovský kostolík zachránili miestni

Vyhľadávanú sakrálnu pamiatku chceli za komunizmu zbúrať pre ťažbu kameňa. Dnes výhľad na ňu zastiera rastúca automobilka. Ani to však neodrádza záujemcov o pekný záber.
Dražovský kostolík zachránili miestni
Ján Lauko 19.06.2018

Ako sa z informatika stal kňaz

„Jedným z vynikajúcich prejavov Božej lásky je aj to, že povoláva do svojej služby ženy a mužov, aby sa mu osobitne zasvätili.“ Týmito slovami sa bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský prihovoril pri diakonskej a kňazskej vysviacke 16. júna v Katedrále sv. Martina.
Pozývajú nás zamýšľať sa nad tým, že vysviacka nie je iba o krásnej slávnosti a bohatej hostine. Je to tiež veľký životný krok, ktorým človek odpovedá na pozvanie stať sa Kristovým služobníkom.
Na toto Božie volanie odpovedal aj minorita TOMÁŠ MÁRIA VLČEK (28), ktorý pri spomínanej vysviacke prijal kňazské svätenie. Popri všetkých povinnostiach si našiel čas i pre Katolícke noviny a priblížil, ako to bolo s pozvaním do zasväteného života v jeho prípade.

Ako sa z informatika stal kňaz
Lenka Horáková 07.06.2018

Boh povoláva, ale my môžeme vytvoriť úrodnú pôdu

Budovu saleziánov sídliacu na konci Popradu sme našli rýchlo. Nedal sa nevšimnúť bocianí pár, ktorý nám poletoval nad hlavami. Výhľad z okna na Vysoké Tatry a na hniezdiace bociany, tým sa veru hocikto pochváliť nemôže. Zvoníme, no nikto nám neotvára. Dôvod sme pochopili, keď sa ulicou začali ozývať radostné výkriky. Slováci v hokejovom zápase so Švédmi práve dali tretí vyrovnávací gól.
Boh povoláva, ale my môžeme vytvoriť úrodnú pôdu