Peter Slovák 08.02.2020

Keď ľudia v očiach iných sú len vecou

Obchodovanie s ľuďmi je fenomén, ktorý sa vyskytuje v mnohých krajinách sveta a nevyhýba sa ani Slovensku. Pripomína nám to aj Svetový deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi 8. februára.   

Keď ľudia v očiach iných sú len vecou
Ľudovít Malík 04.02.2020

Bude to príležitosť predniesť kázeň bez slov

V pondelok 20. januára vymenoval Svätý Otec František gréckokatolíckeho arcibiskupa Cyrila Vasiľa za apoštolského administrátora sede plena Košickej eparchie. Tento slovenský jezuita sa tak po skoro 33 rokoch života v Ríme vrátil na Slovensko a Katolícke noviny sa s ním porozprávali.
Bude to príležitosť predniesť kázeň bez slov
Pavol Kall 03.02.2020

Boromejky skladajú aj sľub milosrdenstva

Kongregácia milosrdných sestier svätého Karola Boromejského pôsobí v celom svete. Na Slovensku nájdeme rehoľu boromejok v Nitre. Eucharistiana Mária Tarandová SCB (61), bývalá predstavená a terajšia ekonómka komunity sestier boromejok, nám v rozhovore priblížila históriu i súčasnosť tejto rehole a jej poslanie. 
Boromejky skladajú aj sľub milosrdenstva
Anna Stankayová 29.01.2020

Pomáhajú i v ťažkých chvíľach

Približne 45 rokov chýbala v našej armáde vojenská duchovná služba. Po páde bývalého režimu sa však v roku 1995 opäť do armády dostali i kňazi. Vo februári si tak pripomíname 25 rokov znovuobnovenej duchovnej služby pre vojakov a ich rodiny. Porozprávali sme sa s biskupským vikárom Ozbrojených síl Slovenskej republiky STANISLAVOM LIPKOM (55).
 
Pomáhajú i v ťažkých chvíľach
Ján Lauko 23.01.2020

Súdili ho, pretože veril v Boha

Vladyka Ján Eugen Kočiš bol jednou z najvýznamnejších osobností Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku. Pomáhal jej v období zákazu a stál pri nej i pri znovuzrodení v roku 1968. Za svoju tajnú službu bol prenasledovaný i väznený, no vždy veril v Božiu prítomnosť. Zomrel 4. decembra 2019. Jeho neobyčajný život priblížil ĽUBOMÍR PETRÍK (55), protosynkel Prešovskej archieparchie, ktorý minulý rok pripravil knihu rozhovorov s vladykom Kočišom.
Súdili ho, pretože veril v Boha