Mária Peterčáková 03.09.2020

Tanec je skrytým jazykom duše

Tanec ako spôsob či súčasť modlitby? A prečo vlastne nie? „Ľudské telo môže vyjadrovať prítomnosť Boha v nás. To je podstatou duchovného tanca,“ tvrdí Eva Jaroušková CJ, ktorá spolu s inými sestrami už zopár rokov vedie kurzy tanečnej meditácie.
Tanec je skrytým jazykom duše
Peter Slovák 02.09.2020

Dôveru v Boha by doprial každému

Šľachtic – gróf, celým menom Zdeněk Filip Maria Emanuel Jiří Ignatius Sternberg sa 15. augusta dožil požehnaných 97 rokov. Po mužskej línii zastupuje starý moravský a český šľachtický rod Sternbergovcov. Ako svieti trojkráľová hviezda v ich erbe, tak viera v Boha ho žiarivo sprevádzala aj počas životnej púte, aby sa nakoniec vrátil na hrad nad riekou Sázava v Českom Šternberku.
Dôveru v Boha by doprial každému
Anna Stankayová 02.09.2020

Školský kaplán neslúži len sväté omše

Keď sa povie školský kaplán, mnohí si predstavia slávenie svätých omší v školských priestoroch, prípadne vyučovanie náboženstva. Avšak nie je to len o tom. O duchovných rozhovoroch, školských aktivitách aj o tom, či je dnešná mládež zlá, sme sa porozprávali s duchovným správcom Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku Floriánom Volfom (37).
Školský kaplán neslúži len sväté omše
Ján Lauko 28.08.2020

Žila pre Krista v službe človeku

Pred 110 rokmi prišla na svet Agnes Gonxhe Bojaxhiuová, ktorú neskôr celý svet spoznal ako Matku Terezu. Láskavosť, s akou sa starala o chorých a chudobných, inšpirovala mnohých k jej nasledovaniu. Aj rodák z Čadce Peter Kučák sa rozhodol svoj život odovzdať službe biednym a vstúpil k misionárom lásky, mužskej vetve rehoľného spoločenstva založeného Matkou Terezou.
Žila pre Krista v službe človeku
Ján Lauko 26.08.2020

Ako Rožňavská diecéza prežíva Rok Eucharistie

Rožňavská diecéza prežíva rok 2020 ako Rok Eucharistie. Jeho slávenie poznačil koronavírus, keď veriaci pre zákaz verejných bohoslužieb nemohli niekoľko týždňov prijímať sväté prijímanie. Spolu so svojím biskupom a kňazmi však i v náročných časoch prehlbovali svoj vzťah k eucharistickému Kristovi. Čo zatiaľ priniesol Rok Eucharistie Rožňavskej diecéze, pre Katolícke noviny priblížila sestra Mária Červená zo sekretariátu rožňavského biskupa.
Ako Rožňavská diecéza prežíva Rok Eucharistie