Peter Slovák 02.01.2020

Dotykom hľadajú informácie

Svetový deň Braillovho písma si pripomíname 4. januára. Je príležitosťou nazrieť do tajomstiev hmatového zmyslu, ktorý nevidiacim nahrádza zrak. Braillovo písmo má pre nich zásadný význam. 

Dotykom hľadajú informácie
Anna Stankayová 31.12.2019

Oslavujú Boha piesňou

Hoci ich často nevidíme, o to lepšie ich počujeme – najmä počas väčších slávností či sviatkov. Zbory, ktoré nás sprevádzajú počas svätých omší. Nielen o obľúbených vianočných skladbách nám porozprával Ján Miškovič a Ján Gottweis z Katedrálneho zboru sv. Martina v Bratislave a Viliam Gurbaľ zo Zboru sv. Cecílie pri Dóme sv. Alžbety v Košiciach. 
Oslavujú Boha piesňou
Andrej Botek 30.12.2019

Pripomenuli sme si tri cyrilo-metodské výročia

Prvopočiatky nášho kresťanského i kultúrneho života sú neodmysliteľne spojené s misiou svätých solúnskych bratov Konštantína Cyrila a Metoda a s Veľkou Moravou. Rok 2019 bol na takéto okrúhle výročia pomerne bohatý. 

Pripomenuli sme si tri cyrilo-metodské výročia
27.12.2019

Prežila, aby chránila život

V čase maturít jej objavili v hlave tumor veľký ako kivi. Za jej uzdravenie sa modlilo približne 5 000 ľudí – úspešne. Lucia Labašová (29) prežila a napriek viacerým prekážkam vyštudovala medicínu. Dlhodobo sa angažuje v prolife aktivitách a tvrdí, že sebanaplnenie nájdeme iba v sebadarovaní.
Prežila, aby chránila život
Pavel Vilhan 26.12.2019

Štefana spája s Ježišom mučeníctvo za vieru

Deň po Narodení Pána si Cirkev pripomína svojho prvého mučeníka, svätého Štefana. Čo však okrem mučeníckej smrti vieme o jeho živote? A aký význam má jeho mučeníctvo pre dnešných kresťanov? Sväté písmo nám ponúka niekoľko odpovedí.
Štefana spája s Ježišom mučeníctvo za vieru