Peter Slovák 15.07.2019

Každý z nás je osobnosť

Puzzle z psychológie by nám mohlo pomôcť vytvoriť si obraz o ľudskej jedinečnosti, ale rovnako obohacujúcej vzájomnej odlišnosti, ktorú nám dal do vienka Stvoriteľ. Každá čiastka má svoje miesto v systéme, ktorý označujeme ako osobnosť.  
Každý z nás je osobnosť
Lenka Horáková 12.07.2019

Zmyslom života je dávať druhým dobro

Anna Uhrová (78) zasvätila svoj život skautingu. Rodáčka z Udavského pri Humennom si leto bez skautského tábora ani nedokáže predstaviť. Hoci dnes už na dlhšie túry nechodieva, rada posedí s mladými skautmi pri táboráku. Vždy je o čom rozprávať. Katolíckym novinám prezradila, že jej veľkou láskou je aj Svätá zem. Hovorí, že zážitok z tohto miesta by dopriala každému.
Zmyslom života je dávať druhým dobro
Zuzana Artimová 05.07.2019

Franco Zeffirelli vniesol do filmového sveta renesanciu

Pätnásteho júna v Ríme vo veku 96 rokov zomrel taliansky režisér Franco Zeffirelli. Legenda svetovej kinematografie režírovala počas svojho života najväčšie filmové hviezdy i absolútne neznámych mladučkých hercov. Kritici obdivovali, s akým nenapodobiteľným štýlom si dokáže podmaniť opernú scénu i strieborné plátno. A najmä divákov na celom svete.
Franco Zeffirelli vniesol do filmového sveta renesanciu
Zuzana Lopatková 03.07.2019

Aj KN prehĺbili cyrilo-metodskú tradíciu

V druhej polovici 19. storočia, keď si slovanské národy v období útlaku pripomínali tisícročie príchodu solúnskych vierozvestov, na stránkach Katolíckych novín vychádzali články, v ktorých autori povzbudzovali Slovákov príkladom života a diela svätých Cyrila a Metoda.
Aj KN prehĺbili cyrilo-metodskú tradíciu
Mária Bilá 28.06.2019

Obetoval sa za nepriateľov

Staral sa o opustených a chorých vojnových zajatcov, od ktorých sa sám nakazil – a zomrel. Príbeh prvého svinického farára Štefana Bečavera zaujme a dojíma veľkou mierou lásky a obetavosti, ktorú v sebe mladý kňaz mal nielen v pohnutých vojnových časoch, ale celý život.
Obetoval sa za nepriateľov