12.06.2020

Naše telo je priestor, kde sa zjavuje Boh

Medzi najkrajšie, najrevolučnejšie a najinšpirujúcejšie myšlienky i diela Jána Pavla II. patria jednoznačne tie, ktoré sa týkajú teológie tela. Prečítajte si rozhovor s manželmi Richardom a Máriou Kucharčíkovcami, ktorí sa štúdiu teológie tela venujú dlhodobo a patria k jej najznámejším slovenským popularizátorom.  
Naše telo je priestor, kde sa zjavuje Boh
Anna Stankayová 10.06.2020

Kristova krv pomohla i pri nákaze

Zrejme najvzácnejší kúsok Kristovej krvi sa nachádza vo francúzskom chráme v Neuvy-Saint-Sépulchre. Dve kvapky Ježišovej krvi vraj zachytili na Kalvárii v deň jeho umučenia. Relikviu Kristovej krvi máme aj na Slovensku – v Hronskom Beňadiku. 
Kristova krv pomohla i pri nákaze
Anna Stankayová 02.06.2020

Deti opäť zaplnili triedy

Prvého júna sa po takmer trojmesačných korona prázdninách vrátili škôlkari a školáci prvého stupňa do vzdelávacích inštitúcií. Ako to zvládli? Opýtali sme sa cirkevných škôl a škôlok.
Deti opäť zaplnili triedy
Peter Slovák 08.05.2020

Slúžia načúvajúcim uchom

Sú chvíle v živote, keď človek potrebuje skôr vypočuť a povzbudiť ako materiálne zabezpečiť. Medzi ne môžeme zaradiť aj obdobie senia. V týchto náročných chvíľach práve ľudia vyššieho veku potrebujú takúto podporu. Postarali sa o ňu rehoľné sestry štyroch kongregácií.
Slúžia načúvajúcim uchom
Peter Slovák 07.05.2020

Máme to v svojich rukách

Hoci si Svetový deň hygieny rúk každoročne pripomíname 5. mája, v týchto dňoch znejú o niečo naliehavejšie výzvy na starostlivosť o ich čistotu. Keď zachovávame hygienické štandardy, môžeme jednoznačne povedať, že si vážime aj ľudské životy druhých. 

Máme to v svojich rukách