Ján Lauko 28.08.2020

Žila pre Krista v službe človeku

Pred 110 rokmi prišla na svet Agnes Gonxhe Bojaxhiuová, ktorú neskôr celý svet spoznal ako Matku Terezu. Láskavosť, s akou sa starala o chorých a chudobných, inšpirovala mnohých k jej nasledovaniu. Aj rodák z Čadce Peter Kučák sa rozhodol svoj život odovzdať službe biednym a vstúpil k misionárom lásky, mužskej vetve rehoľného spoločenstva založeného Matkou Terezou.
Žila pre Krista v službe človeku
Ján Lauko 26.08.2020

Ako Rožňavská diecéza prežíva Rok Eucharistie

Rožňavská diecéza prežíva rok 2020 ako Rok Eucharistie. Jeho slávenie poznačil koronavírus, keď veriaci pre zákaz verejných bohoslužieb nemohli niekoľko týždňov prijímať sväté prijímanie. Spolu so svojím biskupom a kňazmi však i v náročných časoch prehlbovali svoj vzťah k eucharistickému Kristovi. Čo zatiaľ priniesol Rok Eucharistie Rožňavskej diecéze, pre Katolícke noviny priblížila sestra Mária Červená zo sekretariátu rožňavského biskupa.
Ako Rožňavská diecéza prežíva Rok Eucharistie
Lenka Horáková 14.08.2020

Futbal mi dal nezabudnuteľné zážitky

V uplynulom roku sa rozlúčil s profesionálnou futbalovou kariérou. Jeho život sa však okolo futbalu točí naďalej. V obci Demjata pri Prešove, kde žije s manželkou Ľudmilou, dcérou Lilianou (14) a synom Stankom (9), si Stanislav Šesták (37) aj dnes v čase voľna oblieka dres, obúva kopačky, vybehne na ihrisko a zahrá si s domácimi aspoň rekreačne.
Futbal mi dal nezabudnuteľné zážitky
Peter Slovák 13.08.2020

Premiestnený kostol, ktorý spája

Liptov má neopakovateľnú atmosféru. Na okraji vodného diela Liptovská Mara sa nedá prehliadnuť veža malého kostola. Ak zájdete pár kilometrov ďalej do skanzenu v Pribyline, objavíte ho celý a dozviete sa o ňom viac.  

Premiestnený kostol, ktorý spája
Lenka Horáková 05.08.2020

Svoj dar sa snaží využiť na maximum

Marián Čižmárik (59) žije v Spišskej Sobote. Väčšinu času trávi v ateliéri, ktorý má zriadený v svojom dome. Zrodilo sa tam už mnoho umeleckých diel, ktoré obdivujú ľudia nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Renomovaný výtvarník pre Katolícke noviny prezradil, že prioritou v jeho živote nie je umenie, ale rodina – manželka a dve dcéry.
Svoj dar sa snaží využiť na maximum