Peter Slovák 13.08.2020

Premiestnený kostol, ktorý spája

Liptov má neopakovateľnú atmosféru. Na okraji vodného diela Liptovská Mara sa nedá prehliadnuť veža malého kostola. Ak zájdete pár kilometrov ďalej do skanzenu v Pribyline, objavíte ho celý a dozviete sa o ňom viac.  

Premiestnený kostol, ktorý spája
Lenka Horáková 05.08.2020

Svoj dar sa snaží využiť na maximum

Marián Čižmárik (59) žije v Spišskej Sobote. Väčšinu času trávi v ateliéri, ktorý má zriadený v svojom dome. Zrodilo sa tam už mnoho umeleckých diel, ktoré obdivujú ľudia nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Renomovaný výtvarník pre Katolícke noviny prezradil, že prioritou v jeho živote nie je umenie, ale rodina – manželka a dve dcéry.
Svoj dar sa snaží využiť na maximum
Anna Stankayová 04.08.2020

Ján Vojtaššák bol človekom na svojom mieste

Jednoduchý, skromný, zapálený pre Boha a Božie kráľovstvo. Taký bol biskup Ján Vojtaššák. Štvrtého augusta uplynulo 55 rokov od jeho odchodu do Božieho domu. Postulátor kauzy jeho blahorečenia PETER JURČAGA (38) o ňom hovorí ako o „človeku s otvorenými očami, naplnenom pevnou vierou, nádejou a láskou. Bol otcom svojho zvereného stáda. Prísny na seba, ale veľmi láskavý a milosrdný voči druhým“.
Ján Vojtaššák bol človekom na svojom mieste
Lenka Horáková 01.08.2020

Keď je práca dobrodružstvom

Keď sa povie archeológia, mnohí možno majú len skreslenú alebo neúplnú predstavu o tom, čo všetko táto veda v skutočnosti zahŕňa. Že to nie je len o kopaní a hľadaní vzácnych nálezov, sme sa rozprávali s archeológom PETROM ĎURICOM (34) zo Spiša.
Keď je práca dobrodružstvom
Zuzana Artimová 30.07.2020

V Podunajských Biskupiciach uvidíte záhadnú sväticu i zachráneného anjela

Ak zavítate do Kostola sv. Mikuláša v Podunajských Biskupiciach, vaše oči pohladí krása dávnych čias. Pri nedávnej rekonštrukcii totiž v tomto chráme objavili vzácne fresky. Nástenné maľby majú nielen úctyhodný vek a obrovskú historickú hodnotu, ale sú najmä dôkazom duchovného života našich predkov. Viac o freskách prezradil v rozhovore pre Katolícke noviny miestny farár JOZEF VADKERTI (41).
V Podunajských Biskupiciach uvidíte záhadnú sväticu i zachráneného anjela