Peter Slovák 18.06.2021

Aj v pesimizme hľadal optimizmus a išiel ďalej

Človek je Božím dielom. V niektorých momentoch sa zamýšľame, akú silu nám daroval Stvoriteľ, aby sme prekonali všetky ťažkosti života. Neurológ Viktor Frankl naznačil, že zúfalstvo a beznádej plodia iba to utrpenie, ktoré sa javí bez zmyslu. Viera v Boha je rozhodujúca. Svojím životným príbehom nám to potvrdil Levko Dohovič (85).
Aj v pesimizme hľadal optimizmus a išiel ďalej
Ján Lauko 17.06.2021

Do tímu reprezentácie patrí aj fanúšik

Po ročnom odklade sa 11. júna začali majstrovstvá Európy vo futbale. Druhýkrát po sebe má na nich zastúpenie aj Slovensko. Pred začiatkom turnaja sme sa preto rozprávali s reprezentačným trénerom Štefanom Tarkovičom (48) o tom, ako vidí šance svojich zverencov, no priblížil i niečo z trénerského chlebíčka a svojho rodinného zázemia.
Do tímu reprezentácie patrí aj fanúšik
Peter Slovák 07.06.2021

Kňaz by mal Ježiša poznať osobne

Hoci aktuálne Miroslav Hafera pôsobí vo farskej pastorácii, predtým sa ako špirituál štyri roky podieľal na duchovnej formácii budúcich kňazov v Kňazskom seminári sv. Gorazda v Nitre. Zhovárali sme sa s ním, ako vníma podstatu individuálnej spirituality kňaza i prípravu na túto autentickú službu.
Kňaz by mal Ježiša poznať osobne
Anna Stankayová 03.06.2021

Ako prežiť rodičovstvo

„Rodičmi sa nerodíme, ale učíme sa nimi byť,“ hovorí rodičovská poradkyňa a autorka knihy Ako prežiť rodičovstvo, láskavý sprievodca rešpektujúcim prístupom Martina Vagačová. Porozprávala nám o mylných stereotypoch i o úlohe rodiča v súčasnom svete.
Ako prežiť rodičovstvo
Pavol Kall 02.06.2021

Od konfliktov sa dostáva k riešeniam

Jozefa Dodka Danová (59) z Nitry sa v rámci mediácie ako mimosúdneho spôsobu hľadania dohody venuje aj susedským sporom. Pri príležitosti Európskeho dňa susedov, ktorý sme si pripomenuli koncom mája, v rozhovore prezradila aj to, ako môžu dopadnúť dlhodobo neriešené konflikty.
Od konfliktov sa dostáva k riešeniam