Peter Slovák 25.02.2021

Slúžia trpiacemu Pánovi

Na viacerých miestach Slovenska v rôznych diecézach sú kňazi, ktorí sa aktívne zapojili do boja proti pandémii. Po súhlase svojich ordinárov sa prihlásili dobrovoľne pomáhať k tímom - či už priamo v nemocniciach, alebo pri testovaniach.
Slúžia trpiacemu Pánovi
Lenka Vatrtová 18.02.2021

Kántry sú dňami pôstu, vďaky i modlitby

V týždni po Prvej pôstnej nedeli slávime jarné kántrové dni. Počas roka sa kántry v kalendári objavujú štyrikrát, v každom ročnom období. O ich význame, histórii i súčasnosti sme sa porozprávali s kňazom Danielom Dianom (67).
Kántry sú dňami pôstu, vďaky i modlitby
Anna Stankayová 17.02.2021

Za biskupa Blahu Banskobystrická diecéza kvitla

Trinásteho februára sme si pripomenuli 100. výročie vysviacky prvých slovenských biskupov. Na stránkach Katolíckych novín si preto postupne približujeme históriu všetkých troch diecéz – Nitrianskej, Banskobystrickej a Spišskej. O Banskobystrickej diecéze sme sa porozprávali s historikom Gabrielom Brendzom.
Za biskupa Blahu Banskobystrická diecéza kvitla
Anna Stankayová 16.02.2021

Motívom pôstu bola kajúcnosť či tragédia

Popolcovou stredou sa začalo 40-dňové obdobie pôstu, stíšenia a zmierenia. Pripravujeme sa ním na veľkonočné sviatky. Ako však vyzeral Pôst v Ježišových časoch a ako sa odlišoval od toho nášho? Vysvetlil nám v rozhovore biblista Lukáš Durkaj.
Motívom pôstu bola kajúcnosť či tragédia
Peter Slovák 11.02.2021

Rodina je Božie dielo

Na sviatok Svätej rodiny 27. decembra minulého roku pápež František ohlásil osobitný Rok rodiny. Okrem vážnosti aktuálnej témy podnetom bolo aj 5. výročie vydania apoštolskej exhortácie o láske v rodine Amoris Laetitia - Radosť lásky.
Rodina je Božie dielo