Zuzana Artimová 26.11.2020

Nebojme sa, lebo prežívame Boží čas

Keď sa mi pred niekoľkými týždňami ozvala priateľka, že Ondrej Lazár Tkáč bude mať šesťdesiat rokov, priznám sa, že ma to trochu zarazilo. Ak totiž poznáte brata Ondreja aspoň zo slávenia svätých omší, tento vek vám k nemu určite nebude sedieť. Brat Ondrej totiž oplýva duchovnou silou, ktorá je pre mnohých veriacich veľkým povzbudením, a tiež podmanivým hlasom, ktorý dokáže naplniť celý priestor chrámu.
Nebojme sa, lebo prežívame Boží čas
Anna Stankayová 25.11.2020

Modlitby matiek sú pre mnohé záchranným kolesom

Modlitbové spoločenstvo Modlitby matiek (MM) vzniklo v Anglicku a funguje v 128 krajinách sveta. V polovici novembra mamy ďakovali za 25 rokov pôsobenia. Na Slovensku sa v apríli 1996 začali ako prvé modliť dve matky – mama Anna a mama Jana Pajanová, teraz národná koordinátorka MM, ktorá nám spoločenstvo priblížila.
Modlitby matiek sú pre mnohé záchranným kolesom
Lenka Horáková 20.11.2020

Hory nás učia zodpovednosti, rešpektu a pokore

Vlado Zboja (61) je známy horolezec, medzinárodný horský vodca, ale aj inštruktor paraglajdingu, parašutizmu či lyžovania – jednoducho všetkého, čo znie aspoň trochu nevšedne a zaváňa aj istou dávkou adrenalínu. Predovšetkým je však veľkým milovníkom hôr, ktoré si získali jeho srdce natoľko, že sa stali jeho druhým domovom.
Hory nás učia zodpovednosti, rešpektu a pokore
Peter Slovák 12.11.2020

Potrebujeme sa naučiť duchovne rozlišovať

Saleziáni dona Bosca na Slovensku spoznali 12. decembra 2019 meno svojho v poradí deviateho provinciála. Stal sa ním don Peter Timko, SDB. Do úradu nastúpil 1. septembra tohto roku. Jeho predchodca don Jozef Ižold odišiel do večnosti v máji 2020.
Potrebujeme sa naučiť duchovne rozlišovať
Anna Stankayová 11.11.2020

Nebojme sa Krista prijímať duchovne

Koronavírus obmedzil aj náš duchovný život a z doteraz bežne dostupných svätých omší, sviatostí zmierenia či prijímania Eucharistie sa odrazu stali výnimočné udalosti. Cirkev nám preto ponúka duchovné prijímanie. Aké sú podmienky jeho prijatia a ako ho prežiť hlbšie, nám priblížil opát Rádu premonštrátov Ambróz Martin Štrbák.
Nebojme sa Krista prijímať duchovne