Zuzana Artimová 10.09.2020

Aj moderný svet potrebuje kňazské povolania

Na uplynulý Rok modlitieb za nové kňazské povolania nadväzuje v Bratislavskej arcidiecéze aktuálny Rok modlitieb za kňazov. Katolícke noviny sa v tejto súvislosti rozprávali s generálnym vikárom Bratislavskej arcidiecézy pre klérus a sviatosti Danielom Ižoldom (60) o ovocí modlitieb na tento úmysel, o význame kňazského povolania aj o obrusovaní „duchovných diamantov“.
Aj moderný svet potrebuje kňazské povolania
Mária Peterčáková 03.09.2020

Tanec je skrytým jazykom duše

Tanec ako spôsob či súčasť modlitby? A prečo vlastne nie? „Ľudské telo môže vyjadrovať prítomnosť Boha v nás. To je podstatou duchovného tanca,“ tvrdí Eva Jaroušková CJ, ktorá spolu s inými sestrami už zopár rokov vedie kurzy tanečnej meditácie.
Tanec je skrytým jazykom duše
Peter Slovák 02.09.2020

Dôveru v Boha by doprial každému

Šľachtic – gróf, celým menom Zdeněk Filip Maria Emanuel Jiří Ignatius Sternberg sa 15. augusta dožil požehnaných 97 rokov. Po mužskej línii zastupuje starý moravský a český šľachtický rod Sternbergovcov. Ako svieti trojkráľová hviezda v ich erbe, tak viera v Boha ho žiarivo sprevádzala aj počas životnej púte, aby sa nakoniec vrátil na hrad nad riekou Sázava v Českom Šternberku.
Dôveru v Boha by doprial každému
Anna Stankayová 02.09.2020

Školský kaplán neslúži len sväté omše

Keď sa povie školský kaplán, mnohí si predstavia slávenie svätých omší v školských priestoroch, prípadne vyučovanie náboženstva. Avšak nie je to len o tom. O duchovných rozhovoroch, školských aktivitách aj o tom, či je dnešná mládež zlá, sme sa porozprávali s duchovným správcom Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku Floriánom Volfom (37).
Školský kaplán neslúži len sväté omše
Ján Lauko 28.08.2020

Žila pre Krista v službe človeku

Pred 110 rokmi prišla na svet Agnes Gonxhe Bojaxhiuová, ktorú neskôr celý svet spoznal ako Matku Terezu. Láskavosť, s akou sa starala o chorých a chudobných, inšpirovala mnohých k jej nasledovaniu. Aj rodák z Čadce Peter Kučák sa rozhodol svoj život odovzdať službe biednym a vstúpil k misionárom lásky, mužskej vetve rehoľného spoločenstva založeného Matkou Terezou.
Žila pre Krista v službe človeku