Anna Stankayová 01.04.2020

Chce byť bližšie Božiemu ľudu

Keď sa v roku 2015 na vlastnú žiadosť emeritný pomocný biskup Spišskej diecézy Andrej Imrich zriekol úradu, stolička pomocného biskupa zostala až donedávna prázdna. Po piatich rokoch na ňu 25. marca zasadol Ján Kuboš (54), zatiaľ ako menovaný biskup (episcopus nominatus). V rozhovore nám načrtol svoje poslanie.
Chce byť bližšie Božiemu ľudu
Ján Lauko 25.03.2020

Spovednica nie je vyšetrovacia miestnosť

Prinášame vám druhú časť rozhovoru s redemptoristom MICHALOM ZAMKOVSKÝM. Misionár Božieho milosrdenstva približuje, ako sa vo svätej spovedi postaviť hriechom, ktoré trápia našu dušu.
Spovednica nie je vyšetrovacia miestnosť
Ján Lauko 18.03.2020

V lete by sme už od epidémie mali mať pokoj

Pobyt na slnku, pohyb, konzumácia ovocia a zeleniny, umývanie rúk po každom kontakte so zvieratami, vyhýbanie sa rizikovým miestam. To je niekoľko spôsobov, ako sa chrániť pred novým koronavírusom. Viac o tomto víruse KN porozprával lekár a infektológ VLADIMÍR KRČMÉRY (59).
V lete by sme už od epidémie mali mať pokoj
Peter Slovák 18.03.2020

Naučili ma vážiť si život

Svetový deň Downovho syndrómu 21. marec je príležitosťou citlivejšie vnímať problematiku ľudí so špecifickou chromozómovou poruchou. 
Naučili ma vážiť si život
Anna Stankayová 17.03.2020

Taliansko zostáva doma

Vírus COVID-19 ochromil celé Taliansko. Vyše 60-miliónová krajina má už viac ako 1 800 obetí a takmer 25 000 nakazených. Postupne zavádzané opatrenia vyústili do prísnych zákazov a dnes je v krajine zavreté takmer všetko. Situáciu nám priblížili dvaja Slováci žijúci v Taliansku.
Taliansko zostáva doma