Katolícke noviny 13.05.2019

Posledná rozlúčka s Danicou Olexovou

Posledná rozlúčka s Danicou Olexovou, ktorá zahynula pri leteckom nešťastí v Etiópii 10. marca 2019, sa uskutoční vo štvrtok 16. mája 2019 o 14.00 hod vo Farskom kostole Panny Márie Pomocnice kresťanov (saleziáni) na Miletičovej 7 v Bratislave. Zádušnú svätú omšu bude celebrovať  riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Ivan Šulík.
Posledná rozlúčka s Danicou Olexovou
VN SK 13.05.2019

Pápež povolil púte do Medžugoria

Svätý Otec František rozhodol o povolení organizovať púte do Medžugoria oficiálnou formou zo strany farností alebo diecéz. V nedeľu 12. mája to spoločne oznámili počas svätej omše v medžugorskej farnosti apoštolský nuncius v Bosne a Hercegovine Luigi Pezzuto a špeciálny apoštolský vizitátor pre Medžugorie, arcibiskup Henryk Hoser. Doteraz bolo možné púte organizovať len súkromným spôsobom.
Pápež povolil púte do Medžugoria
VN SK 10.05.2019

Buďme znamením a nástrojom jednoty

Svätý Otec František sa v stredu 8. mája, deň po návrate zo svojej zahraničnej cesty do Bulharska a Severného Macedónska, stretol s pútnikmi na pravidelnej generálnej audiencii. Tentoraz svoju katechézu o modlitbe Otče náš prerušil a veriacim priblížil svoje dojmy z návštevy balkánskeho regiónu.
Buďme znamením a nástrojom jednoty
VN CZ 07.05.2019

Objavili a vydali doteraz neznáme dielo Jána Pavla II.

Vatikánske knižné nakladateľstvo vydalo v týchto dňoch zväzok nazvaný Kristus, Cirkev a svet. Katechéza na Areopágu, ktorého autorom je Karol Wojtyła, teda svätý Ján Pavol II.
Objavili a vydali doteraz neznáme dielo Jána Pavla II.
Jean Vanier 07.05.2019

Výsada bezmocných (z archívu KN 11/2002)

„Vždy ma zaujme spôsob, ako Ján Pavol II. deň za dňom ohlasuje cestu lásky, víziu ,civilizácie lásky‘. Je však taká civilizácia vôbec možná? Žijeme vo svete plnom konfliktov a nerovností, vo svete, kde sebectvo, nenávisť a násilie tak zasahujú dielo lásky. Čo môže každý z nás urobiť pre to, aby sa to zmenilo?“ pýta sa Kanaďan Jean Vanier, ktorý založil roku 1964 vo Francúzsku komunitu Archa, aby daroval rodinu a spoločenstvo mentálne hendikepovaným ľuďom. Dnes je v 29 krajinách sveta 117 spoločenstiev Archa. Roku 1971 založil spoločenstvo Viera a Svetlo, ktoré sa pravidelne stretáva s ľuďmi s mentálnym postihnutím, ich rodičmi a priateľmi.
Výsada bezmocných (z archívu KN 11/2002)