Ľubomír Grega 17.03.2023

Verím, teda vidím

Nedeľná bohoslužba slova nás aj svojou dĺžkou postupne pripravuje na vrchol Pôstneho obdobia, keďže sa znovu započúvame do dlhšieho dialogického evanjelia, ako to bolo pred týždňom.
Verím, teda vidím
Ľubomír Grega 10.03.2023

Vie, čo sme porobili

Dialóg Ježiša so Samaritánkou pri tritisícročnej studni s hĺbkou 41 metrov nám postupne ukáže, že ide o niečo vzácnejšie a hlbšie ako o vodu z Jakubovej studne. Dotknúť sa srdca človeka je oveľa náročnejšie ako spustiť prázdne vedro do hlbokej studne.
Vie, čo sme porobili
Ľubomír Grega 03.03.2023

Pozrime si do očí

Ak Boh dá, udalosť Pánovho premenenia, o ktorej vždy uvažujeme počas Druhej pôstnej nedele, budeme tento rok sláviť ešte raz ako osobitný sviatok v prvú augustovú nedeľu. Ale teraz sa na ňu pozrime očami Matúšovho evanjelia.
Pozrime si do očí
Ľubomír Grega 24.02.2023

Odkaz púštneho evanjelia

Pôstna púšť, do ktorej sme vstúpili Popolcovou stredou a ktorú nám v túto pôstnu nedeľu umocňuje aj Matúšovo púštne evanjelium, chce pripomenúť niekoľko dôležitých faktov pre náš duchovný život.
Odkaz púštneho evanjelia
Ľubomír Grega 17.02.2023

Máme na viac

Známe trestné pravidlo „oko za oko a zub za zub“ sa zapísalo nielen do starozákonnej Knihy Levitikus, ale aj do starobylého Chammurapiho zákonníka v Babylone, ktorý vytesali 1750 rokov pred narodením Krista do dvojmetrovej kamennej čiernej dosky.
Máme na viac