Ľubomír Grega 25.08.2023

Stojme pri Petrovi

S Ježišom a jeho učeníkmi vstupujeme do Cézarey Filipovej. Dal ju postaviť tetrarcha Herodes Filip a pomenoval ju s úctou voči rímskemu cisárovi (Cézarovi) a s pamiatkou na svoje meno (Filip). Tak ju odlíšil od Cézarey Prímorskej, ktorú postavil jeho otec Herodes Veľký.

Stojme pri Petrovi
Ľubomír Grega 18.08.2023

Sila matiek

Nielen každá veta, ale aj každé slovo v Písme má svoj veľký význam a chce nám niečo dôležité oznámiť. Napríklad miesto uzdravenia posadnutého dievčaťa. Odohralo sa za hranicami Svätej zeme, blízko najbohatších blízkovýchodných prístavných miest Týru a Sidonu.
Sila matiek
Ľubomír Grega 11.08.2023

Viera na vlnách života

Pred pár týždňami ma zaujala informácia od súčasných vedcov, ktorí tvrdia, že človek preskúmal už takmer sto percent z povrchu Mesiaca a Marsu, ale iba päť percent z hlbočín morí a oceánov. A tak si položili otázku, čím to je, že vzdialené planéty spoznávame viac a lepšie ako to, čo máme pod nohami. Odpoveď bola nejednoznačná.
Viera na vlnách života
Ľubomír Grega 04.08.2023

Premenenie z lásky

Každoročne dvakrát vystupujeme cestou evanjelia na vrch premenenia nášho Pána. Tento rok to bolo 5. marca počas Druhej pôstnej nedele a druhýkrát túto nedeľu, 6. augusta, na sviatok Premenenia Pána. Mnohí sme sa dožili tohto dňa, ale nie všetci rovnako. Niektorí z nás už uvideli Pána ako trojica apoštolov. Teda tak, ako počas svojho pozemského života nikdy predtým. Spomeňme si na nich v modlitbách. Kráčanie životom sa skutočne podobá výstupu na vrch Tábor. Vystupujeme spolu s Ježišom a pritom si ani neuvedomujeme, s kým kráčame. Až do chvíle, keď prídeme do cieľa a začneme ho vidieť v inom svetle.

 

Premenenie z lásky
Ľubomír Grega 28.07.2023

Perlové podobenstvo

Po dlhom rade Ježišových podobenstiev si nakoniec vypočujeme posledné tri, ktoré hovoria, aké dôležité je získať „nebeské kráľovstvo“. Tento zisk je prirovnaný k  pokladu ukrytému na poli, k vzácnej perle či sieti plnej rýb.

Perlové podobenstvo