Ľubomír Grega 13.10.2023

Svadobné pozvanie

Svadby často bývajú veľkou udalosťou celej rodiny, ktorá zvykne pozývať všetkých, na ktorých jej záleží. Čím ďalej na východ, tým je viac pozvaných. Ale nie každý pozvaný sa môže zúčastniť na svadobnom dni. Spoločenská etiketa hovorí, že sa na pozvanie patrí aspoň odpovedať a ospravedlniť sa, zbytočne ho neignorovať, a ak sú snúbenci blízkou rodinou, zvážiť aj zaslanie daru. Jednému postoju by sa však pozvaní mali určite vyhnúť: klamstvu.
Svadobné pozvanie
Ľubomír Grega 06.10.2023

Raz budeme žasnúť

Zvykne sa hovoriť: do tretice všetko najlepšie. Už po tretíkrát za sebou počúvame Ježišovo viničné podobenstvo, ktoré sa však neskončí práve najlepšie.

Raz budeme žasnúť
Ľubomír Grega 29.09.2023

Áno a nie

Aj túto nedeľu sa zdržíme pri vinici. Kým pred týždňom hovoril Ježiš o hospodárovi zháňajúcom kohokoľvek, kto by pracoval v jeho vinici, tentoraz hovorí o otcovi, ktorý prosí o túto prácu svojich dvoch synov, avšak s reakciou nie celkom vzorovou.
Áno a nie
Ľubomír Grega 24.09.2023

Odpustiť či neodpustiť?

Azda niet človeka, ktorý by od chvíle užívania rozumu nezakúsil, aké je niekedy ťažké presvedčiť vlastnú hlavu a srdce a odpustiť druhému alebo čakať na odpustenie.
Odpustiť či neodpustiť?
Ľubomír Grega 22.09.2023

Už pracujete pre neho?

Podľa najnovších sociálnych prieskumov súčasní zamestnávatelia prejavujú najmenej záujmu o dve skupiny obyvateľstva: o ľudí vo veku od 15 do 24 rokov a potom o ľudí po päťdesiatke, teda o v práci začínajúcich a končiacich.
Už pracujete pre neho?