Peter Štálnik 25.05.2024

Jeden Boh v troch osobách

Téma Najsvätejšej Trojice nie je pre kazateľov práve najľahšia. Preto siahajú po obľúbených obrazoch a snažia sa jednoduchým spôsobom vysvetliť nevysvetliteľné. Boh však natoľko presahuje naše ľudské uvažovanie, že je viac ako odvážne tvrdiť, že máme všetky odpovede. Azda nikde to neplatí viac ako o viere v Trojicu.
Jeden Boh v troch osobách
Peter Štálnik 18.05.2024

Duch pravdy

Žijeme v ére mediálnej online komunikácie. Náš smartfón nás dvadsaťštyri hodín denne spája s oceánom slov a obrazov z celého sveta. 
Duch pravdy
Peter Štálnik 11.05.2024

Nové Božie cesty

Apoštoli sa nachádzajú vo veľmi zvláštnej situácii, v akomsi prechodnom období. Niečo sa skončilo tým, že Ježiš vystúpil do neba, ale to nové sa ešte nezačalo. Opustili starý spôsob života, ale ešte nevedia, čo presne znamená žiť ako ľudia znovuzrodení Ježišovou smrťou a zmŕtvychvstaním.
Nové Božie cesty
Peter Štálnik 04.05.2024

Ste mojimi priateľmi

Ježiš pripomína svojim učeníkom, že medzi ním a nimi nie je vzťah ako medzi sluhom a pánom, ale spája ich puto priateľstva. Už vás nenazývam sluhami, ale nazval som vás priateľmi.
Ste mojimi priateľmi
Peter Štálnik 27.04.2024

Prinášať veľa ovocia

V dnešnej spoločnosti je moderné byť neustále v pohybe. Je ťažké zostať na jednom mieste, v jednej práci, v jednom vzťahu. Áno, zostať vo vzťahu nie je vždy ľahké, najmä keď sa cítime sklamaní, keď musíme robiť kompromisy alebo keď si vzťah jednoducho pýta viac času. Vzťah, ak je autentický, je nevyhnutne náročný.
Prinášať veľa ovocia