Marián Špacai 28.04.2024

Nasýtiť si dušu raz do roka je málo

História oddelila ľud od klerikov mrežou, čo utlmilo aj prijímanie Eucharistie. Viedlo to k zavedeniu príkazu prijímať aspoň raz v roku, ktorý platí dodnes. „Lenže to je minimum. Nielen telo, ale aj dušu treba kŕmiť každý deň,“ hovorí liturgista VOJTECH NEPŠINSKÝ (73).
Nasýtiť si dušu raz do roka je málo
Marek Poláček 28.04.2024

Kňaz misionár za objektívom

Jozef Šelinga, kňaz Žilinskej diecézy, desaťročia cestoval počas letných prázdnin na juh Francúzska, aby vo farnosti Lavardac nahradil miestneho kňaza, keď odcestoval na dovolenku. Po dovŕšení dôchodkového veku sa rozhodol odísť do Francúzska ako misionár. Spravuje dvanásť kostolov v Diecéze Agen a jeho veľkou záľubou je fotografovanie divej prírody.

Kňaz misionár za objektívom
Martina Jokelová Ťuchová 27.04.2024

VO VEĽKONOČNEJ RADOSTI (3)

Ahoj, kamaráti!
– Boli ste počas Nedele Dobrého pastiera s rodičmi na výlete v seminári? Túto nedeľu bol deň otvorených dverí pre kohokoľvek, kto chcel navštíviť školu pre budúcich kňazov.
VO VEĽKONOČNEJ RADOSTI (3)
Zuzana Artimová 26.04.2024

Všetko už dávno máme v Eucharistii

Význam svätého prijímania je pre život katolíka nenahraditeľný. Prečo je to tak, vysvetľuje Jozef Kozák, farár farnosti Najsvätejšieho tela Pána v Nižnom Hrušove.
Všetko už dávno máme v Eucharistii
Barbora Kullačová 26.04.2024

Deti sa pripravujú prijať Ježiša

Na nádvorí Saleziánov dona Bosca na Miletičovej sa v nedeľné popoludnie začína schádzať hŕba detí so svojimi rodičmi. Takto sa schádzajú každú poslednú nedeľu v mesiaci, pretože ich deti o mesiac čaká prvé sväté prijímanie.
Deti sa pripravujú prijať Ježiša