Zuzana Artimová 20.12.2019

Dante je náš

Už ste si niekedy položili otázku, s ktorou historickou osobnosťou by ste sa chceli stretnúť, keby ste mali tú možnosť? V mojej top trojici by bol určite Dante Alighieri (1265 – 1321). Jeden z najvýznamnejších talianskych básnikov všetkých čias svoj jedinečný intelekt vložil do veršov Božskej komédie. Z tých veršov dodnes naskakujú zimomriavky, lebo ich pravdivosť až hmatateľne čitateľa zabolí. Možno aj preto, že na začiatku veľkolepého literárneho diela bola nenaplnená láska k jednej žene. A ešte väčšia láska k Bohu.
Dante je náš
Martina Jokelová Ťuchová 20.12.2019

Svetlo sveta prichádza (4)

Ahoj, kamaráti!

Prvá svieca, druhá, tretia, štvrtá.
Ako sa napĺňa svetlom adventný veniec u vás doma či v kostole, tak pribúdajú postavičky v našom spoločnom betleheme. 
Svetlo sveta prichádza (4)
20.12.2019

Aký darček môžeš dať Ježiškovi

Milý Ježiško... Spomínaš si na časy, keď si v posledný mesiac roka písal list začínajúci sa touto frázou? Kde sú tie časy, keď tí šťastní adresovali Božiemu Synovi list s nádejou či dokonca s istotou, že ich obdarí tým, po čom túži ich srdce? Koľkí z nás by sme to dokázali dnes? A koľkí z nás by boli ochotní dať Ježiškovi to, čo chce on? 

Aký darček môžeš dať Ježiškovi
Ján Lauko 19.12.2019

Netradičné darčeky, ktoré spojili odlúčených

Na nasledujúcich riadkoch nečakajte tipy na darčeky. Sú to príbehy o tom, ako otca s dcérou nerozdelili ani oblaky a ako sa zajatci vďaka vianočnému balíčku dostali do bezpečia.
Netradičné darčeky, ktoré spojili odlúčených
Alžbeta Šutková 19.12.2019

Desať tipov, ako prežiť Vianoce v mladej rodine

Nedávno ste sa vzali, čakáte bábätko, alebo máte malé deti? Tak v tomto článku si ukážeme desať špeciálnych tipov, ako prežiť radostné a požehnané Vianoce.
Desať tipov, ako prežiť Vianoce v mladej rodine