Peter Slovák 23.12.2019

Nevnímajme len telesne

Človek má tendenciu vnímať iných ľudí a svet okolo seba v optike ľudskej disponovanosti. To znamená v kontexte prežitého života, vlastných skúseností, ale tiež vo fokuse spoločenských noriem či pravidiel. Je to však viac materiálne ako duchovné vnímanie.  
Nevnímajme len telesne
Pavol Kall 23.12.2019

Jej skladby a piesne patria deťom

Martina Bačová (29) je učiteľkou spevu a hry na zobcovej flaute v rodnom Humennom. Pred časom sa autorsky podpísala aj pod Vianočnú pieseň a jej diela si nachádzajú medzi deťmi a mládežou čoraz viac sympatií. 
Jej skladby a piesne patria deťom
Peter Slovák 22.12.2019

Pod stromček darovať niečo originálne

Stáva sa, že niekedy máme problém podarovať svojim blízkym niečo zaujímavé a inšpirujúce. Najmä na Vianoce by dary nemali byť o veľkosti alebo finančnej náročnosti. Veď ten najdrahší dar už máme v jasliach. 

Pod stromček darovať niečo originálne
22.12.2019

Ak nie sú šťastné a veselé

Majú to byť sviatky pokoja a lásky – pre mnohých sa však Vianoce stávajú strašiakom. Práve počas nich totiž často zvyknú kumulovať celý rok potláčané rodinné ťažkosti a nevyriešené konflikty. Nezriedka práve v čase Vianoc mnohí uvažujú nad odchodom z rodiny či rovno zo sveta.
Ak nie sú šťastné a veselé
Anna Stankayová 21.12.2019

Časy, keď sa deti tešili na deda Mráza

Namiesto Ježiška či Mikuláša chodil ruský rozprávkový dedo Mráz, namiesto Tichej noci sa spievala pieseň o jedličke. Pre generáciu dnešných tridsiatnikov je to už nepoznaný svet Vianoc, pre tých starších úsmevná či rozpačitá spomienka. Aké boli Vianoce v rokoch, keď Ježiško nebol v našej krajine vítaný?
Časy, keď sa deti tešili na deda Mráza