Peter Slovák 12.11.2019

O slobodu sa musíme neustále snažiť

Pád komunistického režimu bola príležitosť začať odznova, vrátiť sa k duchovným a hodnotovým prameňom zdravej spoločnosti. Z počiatočného nadšenia zostalo príliš málo. Ideály, o ktoré sa snažili generácia našich rodičov, sme dali do zásuvky pekných spomienok. Posolstvo 17. novembra 1989 treba odovzdávať aj tým, ktorí ho nezažili. Má väčšiu kapacitu podieľať sa na zachovaní ľudskosti, slobody i vyznania našej viery pre budúcnosť, ako si myslíme.      
O slobodu sa musíme neustále snažiť
Peter Slovák 11.11.2019

Každý to zvládol inak

Akokoľvek sa pozrieme na vývinové obdobie pubescencie, musíme priznať, že je časom paradoxov a špecifickej telesnej i psychickej disharmónie. Napriek tomu ide o etapu širokospektrálnej premeny osobnosti.  

Každý to zvládol inak
Martina Jokelová Ťuchová 08.11.2019

Jesenné sťahovanie

Ahoj, kamaráti!
Všimli ste si, že nám s chladnejšími dňami na okná ťukajú drobní návštevníci?
Jesenné sťahovanie
Ján Lauko 08.11.2019

Keď boli naše noviny nástrojom propagandy

Už 170 rokov sa Katolícke noviny snažia byť majákom, ktorý ukazuje cestu duchovného rastu. Nie vždy to však úplne platilo. V dejinách najstaršieho katolíckeho týždenníka nájdeme aj kapitolu, keď jeho obsah schádzal z ohlasovania Kristovej zvesti k blahosklonnému ospevovaniu svetskej moci. Tento propagandistický obsah sa do novín dostával prostredníctvom kňazov a veriacich, ktorí sa z rôznych dôvodov rozhodli kolaborovať s komunistickým režimom.
Keď boli naše noviny nástrojom propagandy
Ján Lauko 08.11.2019

Prísna cenzúra nedovoľovala ani správy z Ríma

Ako vyzeral cenzurovaný obsah Katolíckych novín? „Namiesto náboženských článkov prinášali politické komentáre zatracujúce západný imperializmus, medzi ktorý patril aj Vatikán,“ približuje v rozhovore predseda Rady KBS pre históriu biskup VILIAM JUDÁK.
Prísna cenzúra nedovoľovala ani správy z Ríma