Ján Lauko 19.02.2020

Pojem kresťanský politik sa u nás devalvuje

Kresťanský volič to má pred nastávajúcimi parlamentnými voľbami náročné. O jeho hlas sa totiž uchádza hneď niekoľko kandidátov v rozličných politických stranách. Dá sa zorientovať v tom, kto hodnotovú orientáciu voličov iba zneužíva? O používaní a zneužívaní kresťanskej karty v politickom boji sme sa rozprávali s politickým analytikom JÁNOM BARÁNKOM (61).
Pojem kresťanský politik sa u nás devalvuje
Jozef Bartkovjak SJ 18.02.2020

Archívy obdobia Pia XII. sa otvárajú

Vatikánske archívy otvoria pre vedcov fondy obdobia pontifikátu Pia XII. (1939 - 1958). Dátum ich sprístupnenia, 2. marec 2020, má pre historikov mimoriadny význam. Profesorka Emília Hrabovec v rozhovore vysvetlila, o čo vlastne ide.
Archívy obdobia Pia XII. sa otvárajú
Anna Stankayová 18.02.2020

Kňaz, ktorý patril medzi maliarsku elitu

Anjelský brat žil v prvej polovici 15. storočia. Hoci jeho občianske meno bolo Guido di Pietro a rehoľné Ján, dodnes je známy najmä pod menom Fra Angelico. Preslávil sa oltárnymi obrazmi či freskami v dnes už zavretom dominikánskom Kláštore sv. Marka vo Florencii. Osemnásteho februára si pripomíname 565 rokov od jeho smrti. 
Kňaz, ktorý patril medzi maliarsku elitu
Peter Slovák 17.02.2020

Kde sa to v nás berie

Niektorí z nás majú dispozíciu rýchlejšie vybuchnúť ako iní. Expozícia k hnevu a agresii je u nich zjavne silnejšia. Je skreslené si myslieť, že život človeka môže byť iba harmonický a bezkonfliktný. Napriek tomu by sme sa mali vedieť ovládať. 
   
 
Kde sa to v nás berie
Peter Slovák 14.02.2020

Dať šancu tým, ktorým už nik neverí

Katolícke noviny navštívili Útulok sv. Martina v Jaslovských Bohuniciach, kde majú muži príležitosť reštartovať vlastný život, a to aj s Božou pomocou.  
Dať šancu tým, ktorým už nik neverí