Natália Šepitková 19.06.2018

Myslíme na neho tam, kde je

Dvadsiateho prvého júna uplynul rok od smrti Teodora Hlaváča, redaktora Katolíckych novín. Jeho životný príbeh bol plný ťažkých chvíľ, no nikdy nestratil životný elán a vernosť Bohu.

Myslíme na neho tam, kde je
Pripravte sa na synodu o mladých online
S titulom sa vraj zarába lepšie
Ján Lauko 19.06.2018

Finále, ktoré dve hviezdy sledovali z lavičky

Zápas o zlato sa na majstrovstvách sveta vo futbale 1962 musel zaobísť bez dvoch hráčov, ktorí sa neskôr stali futbalovými pojmami. Jedným z nich bola slovenská futbalová legenda.

Finále, ktoré dve hviezdy sledovali z lavičky
Ján Lauko 19.06.2018

Ako sa z informatika stal kňaz

„Jedným z vynikajúcich prejavov Božej lásky je aj to, že povoláva do svojej služby ženy a mužov, aby sa mu osobitne zasvätili.“ Týmito slovami sa bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský prihovoril pri diakonskej a kňazskej vysviacke 16. júna v Katedrále sv. Martina.
Pozývajú nás zamýšľať sa nad tým, že vysviacka nie je iba o krásnej slávnosti a bohatej hostine. Je to tiež veľký životný krok, ktorým človek odpovedá na pozvanie stať sa Kristovým služobníkom.
Na toto Božie volanie odpovedal aj minorita TOMÁŠ MÁRIA VLČEK (28), ktorý pri spomínanej vysviacke prijal kňazské svätenie. Popri všetkých povinnostiach si našiel čas i pre Katolícke noviny a priblížil, ako to bolo s pozvaním do zasväteného života v jeho prípade.

Ako sa z informatika stal kňaz