Martin Kramara 01.09.2019

Kresťanské periodiká sú duchovnými majákmi

Hoci si to možno až tak neuvedomujeme, je šťastím, že kresťanské periodiká stále vychádzajú. Pretože v zmätku  „osvietených“ názorov potrebujeme a budeme čoraz viac potrebovať orientačné body. 


 

Kresťanské periodiká sú duchovnými majákmi
Tomáš Jellúš SJ 25.08.2019

Prečo je dôležité spoločné stolovanie

V každej ľudskej kultúre v dejinách bolo spoločné stolovanie vyjadrením snahy o zblíženie a súdržnosť. Každá oslava zahrnuje aj spoločnú hostinu. Láska muža a ženy pri svadbe je v istom zmysle spečatená svadobnou hostinou. Iniciačné rituály, rodinné sviatky a dokonca aj pohreb sú sprevádzané spoločným stolovaním. Je to preto, lebo proces jedenia je pre každého príjemný a spoločne strávený čas posilňuje vzájomné putá.
Prečo je dôležité spoločné stolovanie
Peter Holbička 18.08.2019

Nanebovzatím Panny Márie ukázal Boh silu svojho ramena

Predstavte si, že sa venujete nejakej činnosti a zrazu zazvoní telefón. Telefonuje váš príbuzný alebo dobrý priateľ a hovorí: „Musím ti povedať radostnú správu. Narodil sa mi krásny syn Jozef. Meria 50 cm a váži 4 kg. Je celý po mne. Som taký šťastný a mám obrovskú radosť!“ Zrazu si uvedomíte, že jeho radosť prešla i na vás a túžite sa o túto radosť podeliť s inými.
Nanebovzatím Panny Márie ukázal Boh silu svojho ramena
Jozef Gallovič 11.08.2019

Byť pripravený nie je kresťanské klišé

Prežívame čas prázdnin, dovoleniek, uvoľnenosti. Možno sa nám bude zdať, že rozvíjať tému pripravenosti na Pánov príchod, o možnom konci nášho života, nie je vhodné. A predsa je aktuálne. Duša nemôže mať prázdniny a dovolenku od modlitby a duchovnej bedlivosti. Veď práve v lete sme svedkami najväčších telesných i duchovných tragédií.

Byť pripravený nie je kresťanské klišé
Štefan Marián Bankovič 04.08.2019

Chamtivosť je zdrojom nešťastia

Chamtivosť sa začína zameranosťou na seba. Vlastníctvo nie je problém, ak si človek zachová vnútornú slobodu od materiálnych vecí. Problém nie je majetok, ale neschopnosť človeka sa s ním podeliť. Hromadenie len pre seba zatvára oči aj srdce človeka.

Chamtivosť je zdrojom nešťastia