Anton Adam 21.12.2020

Nech vianočné motívy nie sú gýčom emócií

Vianoce, ktoré sú dnes pre nás samozrejmosťou, vyjadrujú skutočnosť očakávania odvtedy, ako sa zatvorili brány raja. Celé generácie sa narodili a zomreli v tejto túžbe, ktorú v plnosti vyjadrujú slová piesne Rorate caeli. Až prišla plnosť času, v nenápadnom, malom mestečku Betleheme zažiarilo svetlo. Svetlo, ktoré vo tmách svieti. Je to Kristus – svetlo sveta, ktoré vstupuje do nášho života, aby nás ožiarilo pravdou a láskou. V tom nachádzajme pravú inšpiráciu prežiť sviatky Pánovho narodenia v plnosti kresťanského povolania.
Nech vianočné motívy nie sú gýčom emócií
Jozef Marhefka 13.12.2020

Dogmou o Nepoškvrnenom počatí sa dotýkame Boha

Aj hlboko veriaci ľudia si pomýlia slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie so slávnosťou Zvestovania Pána. Možno k tomu prispieva aj skutočnosť, že 8. decembra podobne ako 25. marca počúvame v evanjeliu správu o tom, ako archanjel Gabriel zvestuje počatie Božieho Syna.
Dogmou o Nepoškvrnenom počatí sa dotýkame Boha
Jozef Jančovič 06.12.2020

Múdrosť a nádej do budúcich sychravých i slnečných dní

Po ukončenom Roku Božieho slova chceme Sväté písmo i naďalej používať ako spoľahlivý návod na život. V ňom síce nenájdeme hotové postupy, ale zdroje a podnety na efektívne konanie a autentické postoje. Vašu pozornosť chcem dnes pritiahnuť na múdrosť a nádej, dve čnosti stvárňované Božím slovom, ktoré môžu zmysluplne dotvárať neľahkú budúcnosť pred nami.
Múdrosť a nádej do budúcich sychravých i slnečných dní
Stanislav Stolárik 22.11.2020

Pred Kráľom kľakáme, aby Kristus vládol našim srdciam

Od začiatku jestvovania Cirkvi boli, sú a budú nasledovníci Ježiša Krista prenasledovaní, mučení, zabíjaní. Prečo? Preto, lebo boli, sú a budú verní Kristovi, svojmu Kráľovi, a viac si cenili, cenia a budú ceniť jeho priateľstvo a večný život v jeho kráľovstve ako vlastný – pozemský život, ktorý by si zachovali za daň zrady Krista.
Pred Kráľom kľakáme, aby Kristus vládol našim srdciam
Ľudovít Malý 15.11.2020

Kam kráča naša mládež

Zmeny sú prirodzeným dôsledkom vývoja. Vývojovému pohybu, prirodzene, podlieha aj chápanie náboženstva a praktizovanie duchovného života. Sú nové trendy v tejto oblasti, ktoré zachytávajú najmä mládež, dôvodom na zvýšené obavy?
Kam kráča naša mládež