Ján Ďurica SJ 15.05.2020

Intermezzá života sv. Jána Pavla II. sú živé

Po svetových vojnách a viacerých revolúciách, ktoré ťažko ranili ľudstvo v jeho podstate, sa Druhým vatikánskym koncilom začala veľká duchovná obnova Cirkvi. Konciloví otcovia zdôraznili hlbší návrat k prameňom, teda k Svätému písmu a Tradícii. Nadväzujúc na predchodcov, doposiaľ najdlhšie a najobsiahlejšie túto obnovu viedol pápež Ján Pavol II. Keď si pripomíname 100 rokov od jeho narodenia, je príležitosť ukázať na podnety svätého pápeža k dosiahnutiu ľudskejšieho a kresťanskejšieho dozrievania k svätosti. 

Intermezzá života sv. Jána Pavla II. sú živé
Tomáš Jellúš SJ 10.05.2020

Obráťte sa na našu nebeskú Mamu

V tento deň akosi citlivejšie vyslovujeme našim mamám slovo ďakujem. Či je ešte naša mama tu s nami, alebo nás už predišla do večnosti, zverme ju do rúk tej nebeskej. 

Obráťte sa na našu nebeskú Mamu
Marián Chovanec biskup 03.05.2020

Ja som brána k ovciam

Dnes máme v latinskom obrade Nedeľu Dobrého pastiera, ktorá sa nazýva aj nedeľou duchovných povolaní. Nám veriacim treba hovoriť o dôležitom duchovnom a osobitne kňazskom povolaní, bez ktorého sa nezaobídeme. 
Ja som brána k ovciam
Dagmar Kráľová 24.04.2020

Máme dôvod čítať Sväté písmo

Stroskotanému moreplavcovi sa horko-ťažko podarilo priplávať na neznámy ostrov. Objavil tam domorodca, ako číta pod stromom Bibliu. Bez váhania sa naňho vyrútil: „U nás tú knihu už nikto nečíta. Treba ju zahodiť!“ Domorodec zdvihol zrak a hovorí: „Skôr ako som ju začal čítať, tak som si takých ako ty upiekol. Naozaj si myslíš, že ju mám radšej zahodiť?!“ 

Máme dôvod čítať Sväté písmo
Stanislav Stolárik 16.04.2020

Pán nám ani teraz neodníma svoje milosrdenstvo

Verím, že všetci sme už zakúsili milosrdenstvo, ktoré nám preukázal človek. Na milosrdenstvo sme odkázaní, pretože nikto z nás nie je ani dokonalý, ani bez chyby. Čo sme vo chvíli preukázaného milosrdenstva prežili? Nevyhnutne však potrebujeme aj Božie milosrdenstvo.
   

Pán nám ani teraz neodníma svoje milosrdenstvo