01.10.2019

Otvorili sme vám dvere aj srdcia

Keď v roku 1849 Šimon Klempa založil Katolícke noviny, akiste netušil, že sa z nich budeme tešiť aj v 21. storočí. Prezrieť si priestory redakcie, stretnúť sa so zamestnancami KN či súťažiť o desať hodnotných cien mohli všetci čitatelia, ktorí k nám zavítali 28. septembra počas dňa otvorených dverí.
Otvorili sme vám dvere aj srdcia
Peter Slovák 30.09.2019

Vývinu nemusíme dobíjať batérie

Odborný termín ontogenéza – vývinový proces pochádza z gréckych slov on -jedinec a génnese – pôvod. Vystihuje záujem psychológie o človeka, o jeho psychiku od počatia po smrť. Synonymum slova vývin je zmena, respektíve zmeny,  ktoré prirodzene sprevádzajú človeka na ceste životom. 
Vývinu nemusíme dobíjať batérie
28.09.2019

Vziať život dieťaťu nemá právo ani jeho mama

Mária (25) a Adrián (26) Bartalosovci sú manželmi od minulého roka. Ona je obľúbená herečka, on sa venuje výučbe pohybu vo vlastnom pohybovom štúdiu. Koncom júna sa stali rodičmi syna Noela. Teraz sa rozhodli podporiť Národný pochod za život. 
Vziať život dieťaťu nemá právo ani jeho mama
Martina Jokelová Ťuchová 27.09.2019

Farebné dobré skutky

Ahoj, kamaráti!

Zase si pripomínam to, čo každú jeseň pri pohľade na stromy.
Prečo vlastne listy menia farbu a opadávajú?
Farebné dobré skutky
27.09.2019

Ježišovou snúbenicou je už 70 rokov

Od čias jej večných sľubov uplynulo toto leto sedem desaťročí. Napriek tomu sa sestra Jana Mária Lapšanská (94) z rehole Nepoškvrneného počatia Panny Márie pri zmienke o Bohu zakaždým rozžiari ako čerstvo zaľúbené dievča. „Som Ježišova. Jemu patrím. Telom aj dušou,“ tvrdí usmievavá a vitálna sestra. 
Ježišovou snúbenicou je už 70 rokov