Streda - 29.06.2022 Svätý: Sv. Peter a Pavol, apoštoli
Meniny: Peter, Pavol, Petra

Počúvanie v samote

Marek Šmid

Holidays – to znie ako sväté dni, v tom najlepšom zmysle; či ferien, les jours fériés ako dni odpočinku; prázdniky ako veselý deň hier; počivni dni ako odpočinok. Slová veselý, prázdny prácou, odpočinok, pokoj, slávnostné. Občerstvujúce, očisťujúce. Vnútorne bohaté, lebo vytvárajú priestor na novú silu i slobodu. Pre schopnosť vnímať, čo sa deje okolo, robiť veci pomalšie, precítiť ich.

[...]

KOMENTÁRE Katolíckych novín

Spravodajstvo

Nejsť cestou hnevu
VN SK 28.06.2022

Nejsť cestou hnevu

Ježiš bol pevne rozhodnutý ísť do Jeruzalema, aj keď vedel, že ho tam čaká odmietnutie a smrť. „Je to rovnaké rozhodnutie, aké musíme urobiť, ak chceme byť Ježišovými učeníkmi.“ Takto nás vyzval Svätý Otec pri modlitbe Anjel Pána 26. júna. Jeho zamyslenie nad evanjeliom 13. cezročnej nedele si vypočulo približne dvadsaťtisíc veriacich.
Za Pánom v behu, pomaly i na vozíčku
VN SK 28.06.2022

Za Pánom v behu, pomaly i na vozíčku

V slabosti, chorobe a smrti máme vydávať svedectvo o Ježišovi, svedectvo o tom, že sme jeho učeníci a že k nám hovorí v každom veku.

Selce oslavujú osemsto rokov
Zuzana Szakácsová 29.06.2022

Selce oslavujú osemsto rokov

Farnosť v lone krásnej stredoslovenskej prírody píše dejiny úcty k sv. Cyrilovi a Metodovi. Farníci tu vedú čulý komunitný, duchovný aj spoločenský život.
Prázdniny nemajú byť prázdne dni
Miroslava Gromanová 29.06.2022

Prázdniny nemajú byť prázdne dni

Leto, slnko, voľné dni, oddych, dobrodružstvo. To všetko patrí k letným prázdninám, ktoré by mali predovšetkým deti využiť čo najkrajšie a najhodnotnejšie. Ale aj my ostatní.
Kňaz má byť presiaknutý Kristom
Katolícke noviny 28.06.2022

Kňaz má byť presiaknutý Kristom

Katolícka cirkev na Slovensku sa od soboty 25. júna teší z ďalších novokňazov.
Počúvanie v samote
Marek Šmid 28.06.2022

Počúvanie v samote

Holidays – to znie ako sväté dni, v tom najlepšom zmysle; či ferien, les jours fériés ako dni odpočinku; prázdniky ako veselý deň hier; počivni dni ako odpočinok. Slová veselý, prázdny prácou, odpočinok, pokoj, slávnostné. Občerstvujúce, očisťujúce. Vnútorne bohaté, lebo vytvárajú priestor na novú silu i slobodu. Pre schopnosť vnímať, čo sa deje okolo, robiť veci pomalšie, precítiť ich.
Editoriál 26/2022
Milada Čechová 28.06.2022

Editoriál 26/2022

Máme tu opäť prázdniny a dovolenky! Dúfam, že si ich užijete aj s našimi Katolíckymi novinami, ale hlavne s našou letnou prílohou, plnou zaujímavých článkov, ktoré pre vás redaktori s potešením pripravili. Je tu tiež letná súťaž a k nej hracia karta. Pozorne si prečítajte, ako na to, a pokúste sa vyhrať niektorú z hodnotných cien. Oplatí sa!
O výhru sa podelí
Miroslava Gromanová 27.06.2022

O výhru sa podelí

Čo by ste urobili, keby ste v lotérii vyhrali jackpot? Mnohí snívajú o tom, že by to mohlo ukončiť ich finančné trápenie; alebo by si začali užívať život naplno.